در گزارش میزان سنج مطرح شد

تعلل در تخصص ارز به واردكنندگان كالاهای اساسی

تعلل در تخصص ارز به واردكنندگان كالاهای اساسی به گزارش میزان سنج یك مقام مسئول از تعلل بانك مركزی در تخصیص ارز به واردكنندگان كالاهای اساسی اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدام بانك مركزی منجر به افزایش قیمت كالاها خواهد شد و باید برای آن فكری كرد.


محمدمهدی نهاوندی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اكنون بخشی از كالاهای دارای ثبت سفارش و تائید وزارت صمت، به بنادر و انبارهای گمركی كشور رسیده ولی طی یك ماه گذشته، به علت كندی یا توقف تخصیص ارز، مشمول دموراژ یا رسوب در انبارهای گمرك شده اند. عضو هیأت مدیره فدراسیون واردات اضافه كرد: اساسا تداوم وضع موجود، علاوه بر افزایش قیمت تمام شده این اقلام، می تواند زمینه كمبود نسبی آن در بازار را به دنبال داشته باشد.
وی خاطرنشان كرد: در این میان هر گونه تصمیم گیری در مورد تأمین ارز باید با اولویت تأمین ارز كالاهای رسیده و رسوبی، صورت پذیرد.
عضو هیأت مدیره فدراسیون واردات ایران تصریح كرد: رئیس كل بانك مركزی در مقاطع مختلف تاكید كرده كه كشور، هیچ كمبودی برای تأمین ارز كالاهای ضروری و مورد نیاز كشور ندارد؛ در صورتی كه واردكنندگان هم بعد از ثبت سفارش و تائید و معرفی به بانك مركزی، مبادرت به واردات نموده اند؛ در صورتی كه با عنایت به این كه حتی پس از تخصیص ارز هم، انتقال آن تا یك ماه زمان می برد تسریع در اقدام بانك مركزی ضروری می باشد.

5.0 / 5
4931
1398/11/08
09:09:33
تگهای خبر: بازار , بانك , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش