كاهش هزینه سفر با بیمه مسافرتی

كاهش هزینه سفر با بیمه مسافرتی میزان سنج: وقتی قصد مسافرت به خارج از كشور را داشته باشیم، یكی از بدیهی ترین كارهایی كه پیش از سفر باید انجام دهیم، برآورد هزینه های سفر هست.


به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، هزینه های سفر معمولاً به دو دسته تقسیم بندی می شوند:
۱- هزینه های پیش بینی شده: طبق برنامه ریزی كه برای سفر انجام می دهیم، هزینه هایی مثل بلیط هواپیما، رفت و آمد به فرودگاه، حمل و نقل درون شهری، خوراك، رزرو هتل، گشت های تور شهری و خرید سوغات، جز هزینه های پیش بینی شده در طول سفر هستند كه هر شخص بسته به بودجه ای كه برای سفر در نظر گرفته می تواند سطح این نوع هزینه ها را مشخص نماید. قسمتی از این هزینه ها مثل رزرو هتل و بلیط هواپیما و گشت شهری به صورت پیش پرداخت هستند و بخش دیگر مثل هزینه خوراك و خرید سوغات، معمولاً به صورت پول نقد پرداخت می شوند.
۲- هزینه های پیش بینی نشده: معمولاً ما وقتی قصد مسافرت به كشور دیگری داریم، ناخودآگاه استرس این را داریم كه اگر خدای نكرده اتفاق پیش بینی نشده ای در طول سفر افتاد چطور باید هزینه های آنرا بپردازیم. بطور مثال اگر چمدان یا مدارك خودرا گم كردیم؟ اگر خدای نكرده بیمار شدیم هزینه های درمان را چطور باید پرداخت كنیم؟ اگر یكی از همراهان را گم كردیم، چطور باید او را پیدا كنیم؟ اگر پول نقد ما را دزدیدند، چطور باید به كشور خودمان برگردیم؟ پرسشهایی از این دست موجب می شود كه به فكر این بیافتیم كه مقداری هم پول نقد با خود به همراه ببریم كه اگر این اتفاقات پیش بینی نشده افتاد بتوانیم این هزینه ها را پرداخت نماییم.
اما واقعاً چقدر پول نقد لازم هست كه با اطمیان خاطر سفر نماییم و نگران این هزینه های پیش بینی نشده باشیم؟
یا حتی مگر می شود بی خیال سفر كرد و نگران مسائلی مثل گم شدن چمدان یا بیمار شدن نبود؟
حال اگر هم اتفاقی نیافتد، باتوجه به گران بود نرخ ارز در ایران، چقدر باید از سرمایه مان را تبدیل به دلار و یورو نماییم تا خیالمان را در طول سفر راحت كرده باشیم؟
تازه اگر همین پول نقدی كه همراه می بریم را گم نماییم یا از ما دزدیده شود، چطور باید فقدان آنرا جبران كنیم؟
برای همه این مسائل یك راهكار ساده پیش بینی شده است!
استفاده از بیمه مسافرتی در طول سفر
شما می توانید به راحتی بخش زیادی از هزینه های پیش بینی نشده را پیش از سفر پوشش دهید و نیازی هم به همراه بردن پول نقد نداشته باشید. راهكار آن بیمه مسافرتی است. با خرید این بیمه، به راحتی با پرداخت مبلغ بسیار كمی، تحت پوشش قرار خواهید گرفت. مبلغ بیمه سفر معمولاً به كشوری كه قصد مسافرت به آنرا دارید، سن شما و مدت مسافرت و همین طور میزان سقف پوشش درخواستی شما متفاوت است؟
بیمه مسافرتی چه خطراتی را پوشش می دهد؟
بیمه سامان در زمینه بیمه های مسافرتی، پوشش های متنوعی دارد. با خرید بیمه مسافرتی، می توانید تا سقف مشخصی مثلاً ۷۰ هزار یورو، تحت پوشش هزینه های درمانی باشید. به این معنا كه اگر در طول مسافرت خدای نكرده گرفتار بیماری یا حادثه شدید، شركت بیمه سامان تا ۷۰ هزار یورو هزینه های درمان را پوشش خواهد داد. یا اگر چمدان شما دیرتر به مقصد رسید یا گم شد، می توانید مبلغی بابت خریدهای ضروری یا حتی مبلغ مشخصی بابت گم شدن چمدان دریافت كنید. یا اگر گرفتار مشكل حقوقی شدید، مبلغی بابت كمك رسانی حقوقی دریافت خواهید كرد. و پوشش های جانبی زیاد دیگری كه می توانید روی شرایط عمومی بیمه نامه خود ببینید.
چطور بیمه مسافرتی تهیه كنم؟
بیمه سامان در زمینه بیمه مسافرتی، امكان خرید اینترنتی بیمه مسافرتی سامان را فراهم نموده است. شما می توانید با مراجعه به سایت مربوط به خرید بیمه مسافرتی، با وارد كردن اطلاعات گذرنامه و اطلاعات سفر و پرداخت آنلاین بوسیله كارت بانكی، بیمه مسافرتی نسخه الكترونیكی خودرا دانلود كرده و همچنین بوسیله پست الكترونیك خود دریافت كنید.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
4555
1398/11/14
13:31:04
تگهای خبر: بانك , بیمه , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش