رییس اتاق بازرگانی ایران و چین:

خبرها از زیان اقتصادی حاصل از كرونا مستند نیست

خبرها از زیان اقتصادی حاصل از كرونا مستند نیست میزان سنج: رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین معتقد می باشد برای ارائه ارزیابی دقیق از وضعیت اقتصاد چین و تاثیر كرونا بر این اقتصاد، باید صبر كرد و اخبار و اطلاعاتی كه دراین زمینه منتشر می شوند، مستند نیستند.


مجیدرضا حریری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: چین در تمام سال های گذشته خودرا بعنوان یك قدرت اقتصادی جهان نشان داده و اساسا در مدیریت این ویروس نیز نیاز به كمك های مالی وجود ندارد، اما اینكه ما نشان دهیم در كنار مردم و دولت چین هستیم، اساسا مهم خواهد بود.
بگفته وی، در دوره های اخیری كه اقتصاد ایران با تحریم های سخت روبه رو شده، دولت چین تلاش نموده ارتباطات دو كشور حفظ شود و در ماه های گذشته نیز چین همواره شریك اصلی تجاری ایران بوده و بدین جهت مهمست كه ایران نیز نشان دهد كه در شرایط سخت، همراهی خودرا اثبات می كند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به اوج گیری ویروس كرونا در سال نوی چینی، اظهار داشت: باتوجه به قرار گرفتن در تعطیلات سال نوی چینی، اقتصاد این كشور نیز خودرا آماده چند روز تعطیلی كرده بود. باید دید دولت چین برای روزهای آینده چه برنامه ریزی خواهدنمود و آیا تعطیلات تمدید خواهد شد یا روشی دیگر را در پیش می گیرند.
به اعتقاد حریری باید بعد از به انتها رسیدن تعطیلات و ارزیابی دقیق از شرایط، نسبت به تاثیر كرونا بر اقتصاد چین نظر داد و آنچه كه در ایام گذشته مطرح شده صرفا گمانه زنی است و منشا علمی و آماری ندارد.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، چین بعنوان یكی از بزرگترین غول های اقتصادی جهان از چند هفته قبل با شیوع ویروس كرونا روبه رو شده و در تلاش است سرعت شیوع آنرا كم كند.
برخی تحلیل گران می گویند در صورت طولانی شدن پروسه كنترل شیوع این ویروس، كرونا بر اقتصاد چین اثر منفی خواهد گذاشت.
منبع:

5.0 / 5
4223
1398/11/17
16:46:43
تگهای خبر: ارزیابی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش