رییس اتاق بازرگانی ایران و چین پاسخ داد

چین برای كنترل كرونا چه كرد؟

چین برای كنترل كرونا چه كرد؟ میزان سنج: رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین معتقد می باشد برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس كرونا باید دولت و مردم این ویروس را جدی گرفته و با آن مقابله كنند.


مجیدرضا حریری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تجربه چین در طول هفته های گذشته، اظهار نمود: چین در ایام ابتدایی شیوع این ویروس آنرا جدی نگرفت و همین موضوع به افزایش تعداد مبتلایان منجر گردید، اما به محض این كه دولت چین در جریان میزان جدیت این ویروس قرار گرفت، به شكل همه جانبه و با تمام قوا مقابله با آنرا در دستور كار قرار داد.
وی افزود: با وجود آنكه شیوع این ویروس همزمان با سال نو چینی بود و در این دوران تعداد سفرها افزایش می یافت، اما با دستورالعمل های اجرایی شده خیلی از مراكز عمومی همچون سینماها، مراكز فرهنگی و ورزشگاه ها تعطیل شدند و رفت و آمد در شهرها و استان هایی كه میزان شیوع در آنها بالاتر بود به شكل قابل توجهی مدیریت شد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان این كه باید در كنار كوشش برای نترسیدن مردم اقدامات ضروری در دستور كار قرار گیرد، اظهار نمود: در شهرهایی از چین كه میزان شیوع بالاتر بوده رستوران ها و مراكز تهیه غذا بسته شده اند، اما سوپرماركت ها فعال می باشند و تمامی اجناس مورد نیاز مردم بدون افزایش قیمت در دسترس آنها قرار دارد.
بگفته حریری برای مقابله با شیوع كرونا در ایران باید در ابتدا شفافیت را در دستور كار قرار داد و اطلاعات موجود را به مردم ارائه كرد و سپس در صورت ضرورت تصمیم های قاطع و جمعی گرفت تا امكان گسترده شدن این ویروس از بین برود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در پاسخ به این پرسش كه آیا شیوع كرونا می تواند بر بازار صادرات ایران به چین تاثیر منفی بگذارد، توضیح داد: باتوجه به شیوع این ویروس در ایام اخیر قیمت مواد اولیه صادراتی به چین و تقاضا برای آن كاهش یافته است، اما با محدود شدن سرعت گسترش این ویروس در چین احیانا ظرف روزهای آینده امكان افزایش تقاضا و بازگشت به روند عادی وجود خواهد داشت؛ بدین جهت به شكل طولانی مدت بعید است در بازار صادراتی ایران به چین تاثیری جدی به وجود آید.
وی اشاره كرد: در روزهایی كه چین با این ویروس روبه رو شده بود، ایران چه در سطح مقامات سیاسی و اقتصادی و چه در سطح مردمی همراهی خود با دولت و مردم چین را نشان داد و اساسا چین نیز رفتار متقابلی به ما نشان خواهد داد.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، اواخر هفته گذشته اولین مبتلاشدن به ویروس كرونا در ایران اعلام گردید كه منجر به مرگ دو نفر شد.
منبع:

5.0 / 5
4176
1398/12/04
23:10:28
تگهای خبر: بازار , دولت , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش