كرونا و چند نكته در خرید مایحتاج روزانه

كرونا و چند نكته در خرید مایحتاج روزانه به گزارش میزان سنج شیوع كرونا و هشدارهای سازمان بهداشت جهانی، وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با كرونا سبب شده است كه افراد نسبت به رعایت بهداشت فردی و جمعی حساس تر شوند. حساسیتی كه در خیلی از فعالیت ها همچون خرید مایحتاج روزانه می تواند به حفاظت از افراد در مقابل این ویروس ناشناخته كمك نماید.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، با شیوع كرونا سازمان های مربوطه پروتكل و دستورالعمل هایی را برای خرید اقلام ضروری تعریف كردند تا افراد با رعایت این دستورالعمل ها از خطر مبتلا شدن به كووید-19 در امان بمانند كه به بعضی از این دستورالعمل ها در ادامه اشاره شده است.

مرغ و گوشت و ماهی
تا جایی كه امكان دارد این اقلام را غیر حضوری خریداری كنید. در صورت رجوع تمام نكات بهداشت فردی وجمعی را رعایت كنید. اولویت تهیه فرآورده های دامی خام به صورت بسته بندی باشد و فله تهیه نشود، چونكه اقلام بسته بندی شده قابلیت این را دارند كه ابتدا ضدعفونی شوند و سپس محتویات داخل آنها مصرف شود. به فروشگاه هایی كه تمام ضوابط و دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با كرونا، بهداشت فردی در آن رعایت می شود و فروشندگانشان هم از لوازم بهداشتی مانند ماسك، دستكش و روپوش مخصوص استفاده می نمایند، رجوع كنید. به تاریخ تولید و انقضای اقلام مورد نظر خود توجه كنید. تا جایی كه امكان دارد تقاضای خرد و پاك كردن مرغ و ماهی را از واحدهای فروش مرغ و ماهی نداشته باشید و این اقلام را به صورت كامل خریداری نموده و خودتان در منزل پاك یا خرد كنید. داخل مغازه ازدحام نكنید و اگر به صورت حضوری برای خرید گوشت رجوع كردید حتما خارج از مغازه بایستید تا سفارش تان آماده شود. گوشت، مرغ، ماهی و نظایر آن به خوبی باید پخته شوند. پخت ماهی هم باید بگونه ای باشد كه فرایند حرارت دهی غیر مستقیم و در مدت زمان بیشتری باشد كه اگر عامل ثانویه ای هم وجود داشت با حرارت دهی به صورت كامل از بین برود. به خصوص اگر ماهی منجمد باشد حدودا می توان گفت این وضعیت به حداقل ممكن كاهش پیدا خواهد نمود.
میوه و سبزی
تا جایی كه امكان دارد غیر حضوری خرید كنید. اگر امكان دارد تلفنی میوه و سبزی و صیفی جات مورد نظر خویش را سفارش دهید تا مغازه دار با پیك برایتان بفرستد. زمانی برای خرید رجوع كنید كه تراكم جمعیت در مغازه و فروشگاه مورد نظر كم باشد. پس از خرید هم به علت تماس پلاستیك با میوه و سبزی بهتر است آنها را از پلاستیك خارج كرده و با روشهایی كه سازمانهای مربوطه برای ضدعفونی مواد غذایی اعلام نموده اند، میوه، سبزی و صیفی جات را ضد عفونی كنید.
شیرینی و آجیل
برای آرامش خاطر بیشتر می توان شیرینی خشك و آجیل را در مایكرویو، فر یا گاز حرارت داد.
نان
به هنگام خرید نان وجه نقد نپردازید و برای پرداخت هزینه اقلام خریداری شده حتما از كارت بانكی استفاده كنید. پارچه تمیز با خود برده تا نان از تنور مستقیما روی پارچه قرار گیرد و تماسی با میز نداشته باشد. از الكل و دستكشی كه روی پیشخوان نانوایی ها گذاشته شده استفاده كنید یا همراه خود دستكش داشته باشید. اگر هم احساس كسالت دارید، یا با ماسك به نانوایی بروید یا فرد دیگری كه سالم می باشد برای خرید نان رجوع كند كه افراد حاضر در صف بیمار نشوند. در صورتیكه احساس كردید نان خریداری شده آلوده شد می توانید آنرا حرارت دهید.5.0 / 5
3187
1399/01/14
00:46:43
تگهای خبر: بانك , بسته بندی , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش