رئیس كل بیمه مركزی خبر داد

پرداخت هزینه های درمانی بیماران كرونایی

پرداخت هزینه های درمانی بیماران كرونایی به گزارش میزان سنج رئیس كل بیمه مركزی با اشاره به اینكه موتورسیكلت سواران تا آخر فروردین ماه برای خرید بیمه نامه شخص ثالث فرصت دارند، از ابتلای ده تن از كاركنان صنعت بیمه به بیماری كرونا اطلاع داد.



به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، غلامرضا سلیمانی، رئیس كل بیمه مركزی امروز در جمع خبرنگاران از مهلت موتورسیكلت سواران برای خرید بیمه شخص ثالث تا آخر فروردین ماه اطلاع داد و اظهار داشت: در شرایط كنونی، از میان ۱۱ میلیون موتورسیكلت سوار، ۹ میلیون تن بیمه نامه ندارند و ازاین رو به آنها تا اخر فروردین ماه مهلت داده شده تا بتوانند بیمه نامه شخص ثالث را تهیه كنند و موتورسیكلت خویش را تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار دهند.
وی اضافه كرد: از دیگر اقدامات ما برای پشتیبانی از مردم در شرایط كرونا فرصت دو و نیم ماهه برای تمدید بیمه نامه شخص ثالث است و تمام بیمه نامه هایی كه منقضی شده به صورت الكترونیكی و خودكار تمدید شده اند كه تابحال دو هزار میلیارد تومان برای تمدید بیمه نامه ها بدون دریافت جریمه پرداخت كرده ایم كه بعد از اتمام مهلت دو و نیم ماهه مردم باید این هزینه را برگردانند.
این مقام مسئول در صنعت بیمه تصریح كرد: سطح انتشار كرونا در كشور بسیار وسیع بوده و بر این اساس، برای تمام كسانی كه هزینه های درمان آنها توسط دولت پرداخت نمی گردد، حمایت مالی از جانب شركتهای بیمه صورت گرفته است؛ به نحوی كه هزینه درمان تمام كسانی كه دارای بیمه درمان تكمیلی بوده و در بیمارستان های خصوصی بستری هستند و یا درمان خویش را در مراكز درمانی خصوصی انجام دادند، بر مبنای قرارداد پوشش داده می شود.
سلیمانی خاطرنشان كرد: بیماری كرونا در بیمه نامه درمان تكمیلی هم ردیف سایر بیماری ها تحت پوشش قرار می گیرد و بر این اساس، مبتلایان به كرونا كه در بیمارستان های دولتی بستری شده اند، هزینه ای پرداخت نمی كنند؛ اما هر فرد دارای بیمه نامه تكمیلی كه در بیمارستان خصوصی بستری شده یا آزمایشات مرتبط را انجام داده است، می تواند برای جبران هزینه های خود از راه بیمه نامه درمان تكمیلی اقدام نماید.
وی تصریح كرد: حمایت بیمه ای از افرادی كه در این مدت بیكار شده اند و به علت توقف كسب و كار آنها بوده است، باید از راه صندوق بیكاری اقدام نمایند و بر این اساس، دولت هم خوشبختانه در این رابطه پنج هزار میلیارد تومان به صندوق بیكاری كمك كرده است.
سلیمانی اظهار داشت: تابحال ۱۰ نفر از كاركنان صنعت بیمه به علت ابتلاء به كرونا فوت شده اند كه این افراد در نمایندگی های شركت های بیمه ای مشغول به فعالیت بوده اند؛ ضمن اینكه هزینه و خسارت وارد شده به فوت شدگان بر اثر كرونا اگر دارای بیمه نامه زندگی و درمان تكمیلی باشند پرداخت خواهد شد و این در حال اجرا می باشد.

5.0 / 5
3858
1399/01/22
13:24:05
تگهای خبر: بیكاری , بیمه , خرید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش