در صورت تصویب دولت

مالكان موظف به تمدید خودكار ۶ ماهه قرارداد با مستأجران می شوند

مالكان موظف به تمدید خودكار ۶ ماهه قرارداد با مستأجران می شوند میزان سنج: معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ارسال طرح گردنگیر موجران به تمدید خودكار 6 ماهه قراردادهای فعلی رهن و اجاره، به هیات دولت آگاهی داد.به گزارش میزان سنج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده درباب تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای مستأجران اعلام نمود: باتوجه به بحران کرونا و شیوع این بیماری همه گیر و نگرانی مردم از نقل و انتقال به واحدهای جدید و همین طور مشکلاتی که درباب اجاره بها به وجود آمده است، وزارت راه و شهرسازی مصوبه پیشنهادی را برای دولت بمنظور تمدید خودکار ۶ ماهه اجاره نامه مستأجران، ارائه کرده است.
معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه مستأجران هم اکنون امکان جابه جایی ندارند، اضافه کرد: الان امکان دید و بازدید از واحدهای مسکونی فراهم نیست و در عین حال منابع درآمدی اکثریت مردم کاهش شایان توجهی داشته است که این مساله خصوصاً در کلانشهرها مشکلات عدیده ای را برای شهروندان به وجود آورده است. به همین دلیل این پیشنهاد از طرف وزارت راه و شهرسازی برای تصویب در دولت و گردنگیر آور شدن آن در دست بررسی قرار گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر اقداماتی که در معاونت مسکن و ساختمان در دست پیگیری قرار دارد را طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان عنوان نمود و توضیح داد: طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان کشور مراحل نهایی خودرا طی می کند. در این طرح به این شیوه برنامه ریزی شده است تا تمامی بازیگران صنعت ساختمان از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی تا سایر بخش ها، جایگاهشان در این صنعت مشخص شود.
محمودزاده اجرایی و عملیاتی شدن این قبیل از طرح ها، را ارتقای وضعیت اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت: باتوجه به اقتصاد پس از نفت و شرایطی که الان با آن مواجه هستیم و لزوم این مهم، بنظر می رسد که باید توجه ویژه تری نسبت به مسکن و سرمایه گذاری در این بخش و سهیم کردن افراد بیشتر در آن مدنظر قرار گیرد و در برنامه ریزی ها لحاظ شده و اجرایی و عملیاتی شود.


منبع:

5.0 / 5
3126
1399/02/06
22:25:46
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش