با نامه وزیر صنعت به وزارت امور اقتصاد و دارایی

خودروهای متوقف در گمرك تعیین تكلیف شد، واردات خودروهای با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار

خودروهای متوقف در گمرك تعیین تكلیف شد، واردات خودروهای با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار میزان سنج: با نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به وزارت امور اقتصادی و دارایی، خودروهای موجود در گمرك كه به علت عدم ثبت سفارش و بالاتر بودن ارزش از سقف ۴۰ هزار دلار، در گمرك متوقف شده بودند ترخیص می شوند. همینطور واردات خودروهای مدل ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ موجود در گمرك هم آزاد شد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، به تازگی دولت دستورالعمل ساماندهی و مدیریت واردات خودرو را تصویب كرد. برپایه این دستورالعمل واردات خودروهای با سقف قیمتی بیش از ۴۰ هزار دلار ممنوع گردید.

این دستورالعمل سبب شد خودروهایی كه قیمتی بیش از ۴۰ هزار دلار داشته و پیش از این وارد گمرك شده بودند به سد دستورالعمل جدید برخورد كرده و ترخیص آنها متوقف شود. به دنبال این مورد رییس سازمان توسعه تجارت در مكاتبه با وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهان تعیین تكلیف این خودروها شد.

طبق درخواست مجتبی خسروتاج - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - خودروهای با ارزش كمتر و بیشتر از ۴۰ هزار دلار كه پیش از این بدون ثبت سفارش وارد گمرك شده بودند یا ثبت سفارش آنها منقضی شده بود و همینطور خودروهای با مدل ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ موجود در گمرك، با تعرفه های جدید گمركی امكان ترخیص و واردات را خواهند داشت.

همچنین طبق درخواست مربوطه شركت افرا موتور هم مجاز شده برای انجام تعهدات قبلی خود، نسبت به واردات خودرو اقدام نماید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با درخواستهای سازمان توسعه تجارت برای تعیین تكلیف خودروهای متوقف در گمرك موافقت كرده و مبحث را به وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام و مراتب برای اجرا به گمركات كل كشور اعلام شده است.
5.0 / 5
5092
1396/11/04
15:24:28
تگهای خبر: تجارت , دلار , صنعت , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش