در گزارش میزان سنج اعلام شد:

واردكنندگان نهاده های دامی خواهان رفع اشكالات بازارگاه شدند

واردكنندگان نهاده های دامی خواهان رفع اشكالات بازارگاه شدند میزان سنج: دبیر اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام و طیور اظهار داشت: اگر ایرادات سامانه بازارگاه متناسب با شرایط كاربران برطرف شود می تواند در راه تسهیل توزیع نهاده های دامی عملكرد مطلوب تری داشته باشد.


عباس حاجی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه رفع اشکالات سامانه بازارگاه منجر به ساماندهی توزیع نهاده های دامی می شود، تصریح کرد: سامانه بازارگاه در تاریخ ۲۵ اسفند ۹۷ به دستور وزارت جهاد کشاورزی بوجود آمد و تولید کنندگان و واردکنندگان کنجاله سویا موظف به عرضه و فروش محصول خود در این سامانه شدند ضمن اینکه خریداران هم با دریافت مجوز از وزارت جهاد کشاورزی برای خرید و تهیه نیاز خود به این سامانه هدایت شدند.
وی با اشاره به اینکه در نیمه های سال ۱۳۹۸ واردکنندگان مکلف به عرضه جو وارداتی در این سامانه شدند، افزود: در خرداد ماه سالجاری هم واردکنندگان ذرت دامی ملزم به عرضه کالای خود در سامانه بازارگاه شدند و هم اکنون قریب به ۱۶ ماه است که تمامی ذینفعان نهاده های دام و طیور با این سامانه امورات خویش را هماهنگ می کنند. دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران افزود: سامانه بازارگاه بازار به منظور ایجاد شفافیت در فعالیت اجزای زنجیره تأمین و تولید نهاده های دامی و هم کنترل قیمت به وجود آمد. حاجی زاده خاطرنشان کرد: در تعاریف هدف راه اندازی بازارگاه را مدیریت و برنامه ریزی فرآیندهای تولید، تأمین، حمل و نقل، ذخیره سازی محصولات استراتژیک کشاورزی و تسهیل نظارت دولت بر کل فرآیند در هر مرحله دانسته اند به عبارتی تولید، توزیع و فروش و کنترل و نظارت و استخراج آمارهای ملی نهاده ها باید توسط این ابزار نرم افزاری صورت گیرد. وی افزود: طبق پیشبینی وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۹۹ مجموعاً ۱۵ میلیون تن انواع نهاده های ذرت، کنجاله سویا و جو برای تأمین نیاز واحدهای دامداری و مرغداری باید از خارج وارد شود. این مقام مسئول با اشاره به اشکالاتی که در طراحی سامانه بازارگاه وجود دارد، اظهار داشت: بدون تردید نرم افزار و سامانه ای که بخواهد با چنین حجم عظیم مقداری، ریالی و گستردگی طیف ذینفعان و بهره برداران در ارتباط باشد و نیازهای مختلف و متنوع این گروه ها را تأمین کند می بایست بسیار دقیق و جامع طراحی شده باشد. حاجی زاده اضافه کرد: به عبارتی طراحان ضمن تسلط به دانش جامع نرم افزاری، باید در تحقیقات میدانی و استعلام نیاز همه کاربران و بهره برداران از این سامانه هم زمان و دقت کافی صرف کنند تا محصول طراحی شده از جامعیت برخوردار باشد. به قول دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران؛ سامانه باید بر بستری طراحی شود که هیچ گونه عملکرد دستی در آن تعیین کننده و لازم نباشد تا گونه سوء استفاده و ناکارآمدی ناشی از رفتارهای افراد و اشخاص ناممکن شود.


منبع:

5.0 / 5
2084
1399/05/18
16:01:33
تگهای خبر: ابزار , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش