طی ۴ ماه نخست سال جاری:

آهن اسفنجی بیشترین رشد تولید را ثبت نمود

آهن اسفنجی بیشترین رشد تولید را ثبت نمود میزان سنج: طبق آمار انتشار یافته توسط انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران، در چهار ماهه ابتدایی امسال، تولید آهن اسفنجی با 12 درصد افزایش تولید نسبت به زمان مشابه سال گذشته، بیشترین رشد تولید را داشته است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بر طبق آمار، تولید شمش فولادی در چهار ماهه نخست سال جاری با رشد ۹ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۹ میلیون و ۴۸۳ هزار تن رسیده است، همین طور میزان تولید شمش فولاد در چهار ماهه نخست سال ۹۸ برابر با هشت میلیون و ۶۸۳ هزار تن بوده و طبق پیش بینی ها انتظار می رود تولید فولاد کشور به حدود ۳۰ میلیون تن برسد که از این مقدار بیش از ۱۰ میلیون تن برای بازارهای صادراتی در نظر گرفته شده است.
آمار نشان میدهد که در چهارماهه ابتدایی امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته، از مجموع شمش فولاد تولیدی، سهم بیلت وبلوم با پنج میلیون و ۵۶۲ هزار تن رشد هشت درصدی و شمش اسلب تولیدی نیز با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل به سه میلیون و ۹۲۱ هزار تن رسیده است. این در حالیست که چهارماه نخست سال ۹۸، به ترتیب بیلت وبلوم پنج میلیون و ۱۲۸ هزار تن و شمش اسلب سه میلیون و ۵۵۵ هزار تن تولید شده بودند.
بر اساس آمارهای مورد بررسی در دوره چهارماهه نخست امسال، تولیدات فولادی نیز از شش میلیون و ۹۳۰ هزار تن تولید شده به هفت میلیون و ۲۵۷ هزار تن رسیده که افزایش پنج درصدی را نشان میدهد و بیشترین رشد تولید نیز مختص آهن اسفنجی است که با افزایش تولید ۱۲ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل از ۹ میلیون و ۴۶۸ هزار تن به ۱۰ میلیون و ۵۸۱ هزار تن در چهار ماهه ابتدایی سال جاری رسیده است.
براساس اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، کشور ما در سال های اخیر بعنوان دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان بعد از هندوستان به شمار می آید و بهره برداری از هفت طرح فولاد استانی که هریک دارای ظرفیت ۸۰۰ هزار تنی در زمینه تولید آهن اسفنجی هستند، همچون دلیلهای رشد جایگاه ایران در این بخش است. گفتنی است ایران در افق چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن را برنامه ریزی کرده که بیش از ۷۰ درصد این برنامه تابحال محقق شده است.5.0 / 5
2357
1399/05/26
14:20:49
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش