متفكرآزاد:

برخی گمان می كنند در مقابل تحریم های آمریكا چاره ای نداریم

برخی گمان می كنند در مقابل تحریم های آمریكا چاره ای نداریم میزان سنج: یك عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم با اعلان اینكه «دولت نباید در مورد تحریم ها منتظر بماند كه چه اتفاقی رخ خواهد داد» پیشنهاد كرد كه از ظرفیت باشگاه تحریمی ها و همسایگان استفاده گردد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، روح الله متفکر آزاد در نشست علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با اشاره به سالگرد ۲۸ مرداد اظهار داشت: این تاریخ یادآور دخالت های تاسفبار ِسخت و نرم آمریکا در کشورمان است آمریکایی ها با دولت، گروه و جناح خاصی در کشور مشکل ندارند، بلکه با ملت ایران مشکل دارند.
این عضو هیئت رئیسه مجلس کودتای ۲۸ مرداد، کودتای نوژه، ساقط کردن هواپیما و تحریم های آمریکا را بعنوان مصداقی برای دشمنی آمریکا با ملت ایران خواند و اظهار داشت: متاسفانه برخی گمان می کنند ما در مقابل تحریم های آمریکا هیچ چاره ای نداریم و باید ببینیم که در مورد تحریم ها چه اتفاقی می افتد. در صورتیکه اگر بگوییم تحریم هستیم و نمی توانیم نفت بفروشیم، با بازار دلار و ارز بازی کرده ایم. می توانیم برای بلندمدت بمنظور خنثی سازی تحریم ها اقدام نمود.
وی با اشاره به تراز تجاری ۴۰ میلیارد دلاری ایران عنوان کرد: ظرفیت تجاری همسایگان ایران چیزی قریب به ۷۰۰ میلیون و ده ها برابر این رقم است. ما می توانیم از یک جمعیت دو میلیارد نفری ۲۵ کشور تحریمی استفاده نمائیم. ۱۸.۵ هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی این کشورهاست که با رقم اتحادیه اروپا برابری می کند.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلان اینکه «دولت نباید منتظر بماند که چه اتفاقی رخ خواهد داد» پیشنهاد کرد: از ظرفیت باشگاه تحریمی ها و همسایگان استفاده گردد و کشور را در "چه کنم چه کنم" قرار ندهیم. ما بجای اینکه به فکر تامین دلارهای آقای ویلموتس باشیم می توانیم به دنبال تخصیص ارز برای تامین دارو در داخل باشیم.
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی، کارگروه ویژه ای برای تحریم ها تشکیل داده و این مسائل در دستور کار مجلس یازدهم قرار دارد. ما باید بتوانیم با تشکیل یک جبهه جهانی آمریکا را از اقدامات خود ناامید و پشیمان نماییم.




منبع:

5.0 / 5
1733
1399/05/29
22:39:43
تگهای خبر: بازار , تولید , دلار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش