رضاحسینی:

افزایش قیمت خودرو مردم را سردرگم كرده است

افزایش قیمت خودرو مردم را سردرگم كرده است به گزارش میزان سنج یك عضو هیات رئیسه كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه افزایش قیمت در حوزه بازار خودرو مردم را سردرگم كرده است.


مصطفی رضاحسینی قطب آبادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: به اعتقاد من ما در حوزه قانونگذاری چیزی کم نداریم بلکه مشکل ما در اجرا و نظارت است. مگر می شود در یک کشور دو واحد خودروسازی دولتی وجود داشته باشند که هر کاری می خواهند انجام دهند؟ آن هم در شرایطی که شرکت های خودروسازی خصوصی هم وجود دارند که مردم از آنها خودرو می خرند و اعتراضی ندارند.
وی با اشاره به این که افزایش قیمت خودرو عموما مربوط به دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا است خاطرنشان کرد: احیانا مدیران این شرکت ها توان مدیریت ندارند که بهتر است پست و مقام را رها کنند؛ البته تحولات بسیاری در حوزه های مدیریتی هم از ضعف های ماست. تغییرات سیاسی دولت ها گاهی سبب می شود افراد توانمند کنار گذاشته شوند.
نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی افزود: گاهی یک شرکت خودروسازی اعلام می کند خط تولید فلان خودرو تعطیل شده اما فردا می بینید خودرویی با همان برند و مدل از آن خودروسازی بیرون آمده است. به نظر می آید نظارت بیشتر در این حوزه چیزی است که ما به آن احتیاج داریم.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که افزایش قیمت خودرو مردم را سردرگم کرده است تصریح کرد: ما خیلی از امور را در خارج از مرزها هدایت می نماییم، هواپیما، پهپاد و موشک نقطه زن می سازیم. آیا تکنولوژی خودرو سخت تر از این است که هر روز شاهد خودروی بی کیفیت تر و آشفتگی بازار هستیم؟
رضاحسینی با بیان این که بهتر بود از پول های جذب شده به بازار بورس در بخش تولید و زیربنایی استفاده می شد اظهار داشت: متاسفانه نقدیندگی مردم گاهی به سمت بورس گاهی خودرو یا ارز، سکه یا ملک هدایت می شود و مردم هم اسیر این بازی ها می شوند و در نتیجه هر روز دادگاه ها و پاسگاه ها پر از مالباختگان و شاکیان است. در حالیکه باید برای مدیریت این نقدیندگی اقدام مشخصی صورت گیرد.
منبع:

5.0 / 5
1796
1399/06/28
20:20:21
تگهای خبر: بازار , بورس , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش