تجلیل از بانك تجارت در ترویج فرهنگ پشتیبانی از شركت های دانش بنیان

تجلیل از بانك تجارت در ترویج فرهنگ پشتیبانی از شركت های دانش بنیان به گزارش میزان سنج لوح تقدیر صندوق نوآوری و شكوفایی به واسطه سهم ویژه بانك تجارت در صدور ضمانتنامه برای شركت های دانش بنیان معرفی شده از جانب این صندوق به مدیرعامل این بانك اعطا شد.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، همایش «ترویج و تثبیت فرهنگ پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در نظام بانکی» با حضور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و مدیران عامل بانک ها و مدیران چند شرکت برتر مورد حمایت این صندوق برگزار گردید.
در این همایش ضمن قدردانی از تلاش و همکاری بانک تجارت با صندوق نوآوری و شکوفایی قدردانی، به علت سهم قابل توجه بانک تجارت در صدور انواع ضمانتنامه و اعطای تسهیلات به شرکت های معرفی شده از جانب این صندوق با اهدای لوح تقدیر به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت اعطا شد.
برنامه های جدید بانک تجارت برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان
رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت در سخنرانی خود در این همایش در مورد عملکرد این بانک در عرضه خدمات مالی و اعتباری به شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: همکاری بانک تجارت با صندوق نوآوری از ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۸ طی یک تفاهمنامه برای عرضه خدمات به اکوسیستم نوآوری کشور شروع شده است که به باعث این تفاهمنامه، بانک خدمات ضمانت نامه، سرمایه در گردش، اعتبار اسنادی داخلی، خرید محل کار، لیزینگ و خرید دین به شرکت های دانش بنیان عرضه می دهد.
دولت آبادی در مورد میزان پرداختی های بانک تجارت در این زمان اظهار داشت: تابحال بانک در زمینه تسهیلات، ۵۷ فقره تسهیلات برای ۱۱ استان کشور و بالغ بر ۵، ۹۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است. همینطور در زمینه صدور ضمانت نامه هم تابحال ۴۴۵ فقره برای ۸ استان کشور بالغ بر ۱۳، ۵۰۰ میلیارد ریال صادر گردیده است.

مدیرعامل بانک تجارت با تقدیر از تلاشهای دکتر وحدت و همه همکارانش که در این کار مهم، موانع بزرگ را از سرراه برداشتند اظهار داشت: ابتدای امر که قرار شد این پروژه بزرگ را آغاز نماییم از آنجائیکه شرکت های دانش بنیان پرریسک به نظر می آمدند، اما با این وجود جلسات مستمری برگزار کردیم و با دعوت از کارشناسان این حوزه، توانستیم این راه را هموار کرده و امروز شاهد موفقیت های شرکت ها باشیم.
مدیرعامل بانک تجارت با تقدیر از تلاشهای دکتر وحدت و همه همکارانش که در این کار مهم، موانع بزرگ را از سرراه برداشتند اظهار داشت: ابتدای امر که قرار شد این پروژه بزرگ را آغاز نماییم از آنجائیکه شرکت های دانش بنیان پرریسک به نظر می آمدند، اما با این وجود جلسات مستمری برگزار کردیم و با دعوت از کارشناسان این حوزه، توانستیم این راه را هموار کرده و امروز شاهد موفقیت های شرکت ها باشیم.
مدیرعامل بانک تجارت عنوان کرد: عملکرد موفق این طرح ها به ما ثابت کرد که به جوان ها و دانش بومی و توان علمی و پژوهش داخلی می توان اعتماد کرد. تسهیلات و ضمانتنامه های زیادی را ما پرداخت کردیم. ۱۳ هزار میلیارد ریال ضمانتنامه و ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات تنها از جانب بانک تجارت پرداخت شده و به رغم مشکلات موجود در سیستم بانکی، مانده مطالبات آن صفر است که این امر نشانگر کیفیت بالای همکاری با این شرکت ها است. وی ادامه داد: با عنایت به شرایط بد اقتصادی و شیوع کرونا در ابتدای سال ما شاهد افزایش بدهی اغلب شرکت ها بودیم و با اعتمادی که به جوان های کشور کردیم امروز شاهد ریسک بسیار ضعیف این حوزه هستیم.
دولت آبادی با اشاره به اینکه پروژه جدیدی را با صندوق در دست اقدام داریم تا به وسیله آن مدلهای مختلف تسهیلاتی، ضمانت نامه ای و ال سی داخلی را طراحی نماییم اضافه کرد: یکی از خدمات متناسب با نیاز این شرکت ها که می توان به آن اشاره نمود، ال سی داخلی با قابلیت تنزیل برای شرکت های دانش بنیان که قصد خرید مواد اولیه دارند و همینطور شرکت هایی که قصد خرید از این شرکت های دانش بنیان را دارند، است. بر طبق این طرح شرکت های دانش بنیان که قصد خرید مواد اولیه از خارج از کشور را هم داشته باشند قابلیت تنزیل با قابلیت تأمین نقدینگی پیشبینی شده است.
ایجاد اشتغال برای ۱۲۸ نفر، حفظ و تثبیت اشتغال برای ۶۵۱۹ نفر، صرفه جویی ارزی به میزان ۵۰۳ میلیون دلار و کمک به فروش ۷۵، ۰۴۹ میلیارد ریال محصولات دانش بنیان همچون اقدامات بانک تجارت در همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی بوده است.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

5.0 / 5
1257
1399/07/17
13:29:33
تگهای خبر: بانك , تجارت , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش