مدیر عامل ایران خودرو:

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، دستاورد اعتماد به تولید داخل است

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، دستاورد اعتماد به تولید داخل است به گزارش میزان سنج مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را یكی از دستاوردهای اعتماد به تولید داخل كشور دانست و اظهار داشت: رضایت مردم و شهروندان حاصل این اعتماد خواهد بود.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر به نقل از ایکوپرس، فرشاد مقیمی در آئین واگذاری ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به شهرداری تهران، ضمن اعلام آمادگی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در بخش خودرو های برقی، اظهار داشت: با آغاز به تولید در این بخش، قادر هستیم سطح داخلی سازی را در مدت کوتاهی، به میزان قابل توجه افزایش دهیم.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو اشاره کرد: خط تولید اتوبوس در ایران خودرو دیزل پس از حدود ۹ سال توقف، احیا شده و برنامه تولید روزانه به زودی به ۴۰ دستگاه خواهد رسید. این برنامه در آخر سال جاری به ۶۰ دستگاه و در اوایل سال آینده به ۷۰ دستگاه افزایش خواهد یافت.
مقیمی تعمیق ساخت داخل را یکی از مهم ترین موضوعات در سیاست های کلان کشور خواند و اظهار داشت: ایران خودرو دیزل توانسته سطح داخلی سازی اتوبوس را از ۲۹ درصد به ۳۸ درصد برساند که این عدد تا آخر سال به ۴۶ درصد خواهد رسید.
وی اضافه کرد: میزان ارزبری تولید اتوبوس از ۵۸ هزار یورو به ۵۰ هزار یورو رسیده که این عدد نیز تا آخر سال با افزایش ساخت داخل، به ۴۴ هزار یورو کاهش خواهد یافت و در صورت استمرار قراردادهای نوسازی، در سال آینده نیز این میزان به ۳۳ هزار یورو خواهد رسید.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ایجاد وحدت و همدلی میان خودروسازان را نتیجه هدف گذاری در داخلی سازی تولید دانست و اظهار داشت: امیدواریم با اعتماد به تولید داخل، قراردادهای نوسازی استمرار یابد.
وی از تحقق جهش تولید در گروه صنعتی ایران خودرو آگاهی داد و ضمن جهادی خواندن این اقدام اظهار داشت: از شروع امسال تا امروز در بخش سواری ۵۶ درصد رشد را نسبت به زمان مشابه سال قبل و در بخش خودرو های سنگین در همین بازه زمانی ۴۲ درصد افزایش را به ثبت رسانده ایم.
مقیمی ابراز امیدواری کرد: شیرینی اقدام امروز و بهره برداری از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس، به کام مردم و شهروندان بنشیند.
گفتنی است، امروز ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس از قرارداد ایران خودرو دیزل و شهرداری تهران برای نوسازی ۲۵۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی از محل تفاهم نامه ۸۰۰ دستگاهی به مرحله بهره برداری رسید. فاز نخست این قرارداد در مدت کوتاه دو ماه به اجرا گذاشته شده و ۱۵۰ دستگاه نیز تا آخر سال تحویل شهرداری تهران خواهد شد.


منبع:

5.0 / 5
1553
1399/08/12
19:32:52
تگهای خبر: توسعه , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش