قیمت مصرف كننده نهایی برنج ذخایر راهبردی حداكثر ۱۸۵۰۰ تومان

قیمت مصرف كننده نهایی برنج ذخایر راهبردی حداكثر ۱۸۵۰۰ تومان به گزارش میزان سنج ستاد تنظیم بازار قیمت مصرف كننده نهایی برنج ذخایر راهبردی را حداكثر ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین كرد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در یکصد و دهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار، در جهت اجرای مصوبات جلسه قبلی در مورد تعیین و اصلاح نرخ فروش برنج ذخایر راهبردی برای امکان جایگزینی ذخایر برنج و کاهش اختلاف قیمت حاشیه بازار و قیمت فروش جاری آن، تصمیمات کمیته ذیل کارگروه در خصوص تعیین قیمت خرده فروشی برنج ذخایر راهبردی با ۱۰ درصد زیر متوسط قیمت ماهانه خرده فروشی اعلامی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تصویب گردید.
با عنایت به ساز و کار تعیین شده نرخ فروش برنج ذخایر راهبردی ۱۷ هزار تومان درب انبار شرکت بازرگانی دولتی و قیمت مصرف کننده نهایی در اختیار کارگروه های استانی با تلورانس ۱۵۰۰ تومان حداکثر تا سقف ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.
ستاد تنظیم بازار پیشتر اعلام نموده بود که برای تنظیم موثر بازار برنج، ستاد تنظیم بازار عرضه ۳۰ هزار تن برنج ذخایر را جهت حفظ تعادل بازار مصوب کرده که عرضه آن از هفته گذشته شروع شد.
بر طبق این آخرین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از بین برنج، گوشت و شکر، بیشترین افزایش قیمت در شهریور سال جاری در ارتباط با برنج پاکستانی باسماتی درجه یک بوده که قیمت آن با ۹۰.۳ درصد افزایش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان در مرداد سال قبل به ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان در ماه مشابه سالجاری رسیده است. البته قیمت برنج تایلندی، طارم اعلا و داخلی هاشمی درجه یک در این زمان به ترتیب ۳۶.۵، ۱۷.۱ و ۱۶.۶ درصد افزایش داشته و در شهریور سال جاری به حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰تومان، ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان و ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.5.0 / 5
1411
1399/08/19
15:13:45
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش