در جلسه ستاد تنظیم بازار مطرح شد

افزایش قیمت لبنیات ممنوع

افزایش قیمت لبنیات ممنوع به گزارش میزان سنج دبیر ستاد تنظیم بازار از تذکر جدی به انجمن صنایع لبنی برای پیشگیری از افزایش قیمت اطلاع داد و اظهار داشت که اگر واردکنندگان کالاهای اساسی، کالای خویش را بیش از  یک ماه در گمرکات کشور نگهداری کنند، کالا تحویل سازمان اموال تملیکی می شود و بعنوان کالای متروکه با ضوابط مربوطه در شبکه توزیع قرار می گیرد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، عباس قبادی در برنامه جلسه ستاد تنظیم بازار وعده داد که شرایط بسیار خوبی در زمینه تولیدمرغ ایجاد شود و اظهار داشت: پس از مدت ها که با مشکلات تأمین ارز و تحویل نهاده های دامی به واحدهای تولیدی مواجه بودیم، هم اکنون می توان گفت شرایط خوبی در این حوزه وجود دارد و گزارش عرضه شده از جانب معاونان وزارت جهاد کشاورزی هم نشان دهنده ثبات جوجه ریزی و تولید مرغ در کشور است. ازاین رو در هفته های آینده این ثبات در بازار حکم فرما خواهد بود.
ایشان در ادامه ابراز امیدواری کرد که روند تأمین ارز و خریدهای خارجی با ثبات شود و در طول سال شاهد نوسانات قیمتی نباشیم و ضمن اشاره به ممنوعیت صادرات تخم مرغ، اظهار داشت که این شرایط می تواند به تثبیت قیمت تخم مرغ کمک نماید.
افزایش قیمت لبنیات تخلف است
قبادی درباره وضعیت بازار محصولات لبنی هم اظهار داشت: مقرر شده انجمن صنایع لبنی دعوت و تذکر جدی به آنها داده شود تا از هرگونه افزایش قیمت به جد جلوگیری شود. گزارشاتی از نقاط مختلف کشور به دست ما رسیده که برخی واحدهای تولیدی به افزایش قیمت مبادرت کردند که تخلف به حساب می آید.
۱۰۰ درصد نهاده دام و طیور تحویل واحدهای تولیدی شد
وی با تکیه بر اینکه تولید کنندگان به هیچ عنوان بدون هماهنگی با سازمان حمایت حق افزایش قیمت نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: تسهیل ورود نهاده های دامی هم با اقداماتی که در گمرکات کشور صورت گرفته در حال تحقق است و سامانه بازارگاه هم مشکلات قبلی را ندارد. می توان گفت طبق گزارش معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی ۱۰۰ درصد نهاده تحویل مرغداری ها و واحدهای تولیدی مرغ و تخم مرغ داده می شود.
هشدار به واردکنندگان کالاهای اساسی
این مقام مسئول در ادامه به واردکنندگان هم اخطار داد و اظهار داشت: اگر واردکنندگان کالاهای اساسی، کالای خویش را بیشتر از یک ماه در گمرکات کشور نگهداری کنند، کالا تحویل سازمان اموال تملیکی می شود و بعنوان کالای متروکه با ضوابط مربوطه در شبکه توزیع قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه روش یاد شده سبب می شود واردکنندگان تلاش بیشتر برای خروج کالای خود از گمرک داشته باشند، خاطرنشان کرد: در این حوزه اگر تخلفی احراز شود حتما از کارت بازرگانی سلب اعتبار می شود.
دبیر ستاد تنظیم بازار در ادامه با اشاره به اینکه قیمت های جهانی مواد غذایی و خوراکی در ماه های اخیر روند صعودی فوق العاده ای داشته و طبیعی است که در بازار داخل هم تأثیر بسزایی داشته باشد، اظهار نمود: با اقداماتی که در زمینه موجودی کالاهای اساسی در کشور صورت گرفته می توان گفت این روند صعودی حداقل تأثیر را در بازار داخل گذاشته و روند توزیع کالا در کشور شرایط نسبتا خوبی دارد.5.0 / 5
1148
1399/09/18
17:57:05
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش