فهرست فروشندگان بدسابقه خارجی تدوین و منتشر می شود

فهرست فروشندگان بدسابقه خارجی تدوین و منتشر می شود عضو کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران اظهار داشت: بانک اطلاعاتی فروشندگان بدسابقه و فروشندگان خوشنام خارجی تهیه و در اختیار واردکنندگان قرار می گیرد تا میزان خسارتی که فروشندگان بدسابقه به واردکنندگان تحمیل می کنند به حداقل برسد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا سعید دخانیان با بیان این مطلب اظهار نمود: با توجه به این که در سال های اخیر به سبب شرایط ناشی از تحریم امکان انجام معاملات خارجی بوسیله شیوه های پرداخت ایمن همچون اعتبارات اسنادی یا برات وجود ندارد بدین سبب خریدهای خارجی در قالب پرداخت های طرف سوم در قراردادهای فی درخلال شرکت های واردکننده و فروشندگان خارجی انجام می شود.

وی اضافه کرد: استفاده از این شیوه برای خرید کالا سبب اختلافات مالی طرفین از لحاظ کیفیتی و وزنی شده است به همین علت و بنا بر درخواست اعضای اتحادیه که گرفتار خسارت مالی جدی شده اند کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تشکیل شده است.

دخانیان افزود: در عرصه تجارت بین المللی برخی فروشندگان به سبب بی اطلاعی تجار وغیرقابل استفاده بودن سیستم بانکی الزام آور تعهدات خودرا انجام نمی دهند که سبب تحمیل خسارت به شرکت های واردکننده می شود. دراین زمینه اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران با دریافت اطلاعات از اعضا و ستاندن مشاوره از متخصصین نسبت به جمع آوری اطلاعات فروشندگان خوشنام و متعهد و فروشندگان بدسابقه اقدام نموده و بانک اطلاعاتی مربوطه را به وجود می آورد.

بر اساس اعلام اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور دخانیان اشاره کرد: در زمینه تجارت داخلی نیز واردکنندگان معمولاً با ترخیص کاران، انبارداران و شرکت های باربری به لحاظ عدم اجرای مصوبات و رعایت نرخ های قانونی گرفتار مشکل می شوند که لازم است دراین زمینه تمهیداتی اندیشیده شود.

عضو اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اظهار داشت: همین طور اتحادیه ساز و کار لازم را برای اهلیت سنجی پیمانکاران مختلف (ترخیص کاران، انبارداران و...) فراهم نموده تا اعضا بتوانند در قراردادهای خود ریسک کمتری را داشته باشند.

عضو کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اشاره کرد: این کارگروه تهیه نمونه قراردادهای حقوقی تعهدآور و ایجاد ارتباط با اتحادیه ها، اتاق های بازرگانی و اتاق های مشترک متناظر در کشورهای فروشنده بعنوان مرکز اتکا اعضا و طرف مشاوره و راهنمایی شرکتها را در دستور کار دارد.

وی تصریح کرد: از دیگر اقداماتی که در امتداد حمایت حقوقی از اعضا اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران صورت می گیرد این است که در جهت بالا بردن توان کارشناسی شرکتها کلاس های آموزشی درباب مسائل بازرگانی بین الملل (تنظیم قراردادها، اینکوترمز و...) برگزار می گردد.

دخانیان اظهار نمود: استفاده از ظرفیت های سازمان توسعه تجارت و شوراهای حل اختلاف برای احقاق حقوق اعضا و جلوگیری از فعالیت فروشندگان غیر متعهد و بدسابقه از دیگر اقداماتی است که از طرف کارگروه حقوقی اتحادیه به مرحله اجرائی در خواهد آمد.
5.0 / 5
1168
1399/09/19
14:29:34
تگهای خبر: آموزش , بانك , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش