پروتكل های بهداشتی كه باید با رفع محدودیت های كرونائی رعایت شود

پروتكل های بهداشتی كه باید با رفع محدودیت های كرونائی رعایت شود میزان سنج: باتوجه به اینکه تا حالا یافته های جدیدی در مورد وضعیت انتقال ویروس کرونا کشف شده و باید پروتکل های بهداشتی جدید نیز رعایت شود، در ادامه به بعضی از تازه ترین آنها اشاره می شود.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، با شروع فصل پاییز و تغییرات اقلیمی انتظار می رفت که شیوع ویروس کرونا با تشدید همراه شود، متاسفانه همین اتفاق رخ داد بطوریکه تعداد افراد مبتلا شده در آخر آبان نسبت به مهرماه افزایش قابل توجه ای داشت. به همین دلیل با تصمیم ستاد ملی کرونا، پروتکل های جدی تری از شروع آذرماه اجرائی شدند که این دفعه علاوه بر جدیت و استمرار محدودیت ها در مراکز استانها، شهرها نیز مبنا قرار گرفته اند و محدودیت ها شهر به شهر و برمبنای رنگ بندی زرد، نارنجی و قرمز اعمال شد. محدودیت های که تردد افراد و کارهای برخی مشاغل را در جهت مقابله با کرونا کنترل می کرد.
اکنون بعد از گذشت بازه زمانی ۲ هفته از شروع محدودیت های کرونائی، اجازه کارهای مشخص شده برای گروه های مختلف در قبال رعایت پروتکل های بهداشتی ارائه شده است. باتوجه به اینکه تا حالا یافته های جدیدی در مورد وضعیت انتقال ویروس کرونا کشف شده است و باید پروتکل های بهداشتی جدید نیز رعایت شود، در ادامه به بعضی از تازه ترین نکاتی که باید در زمینه مقابله با ویروس کرونا مورد توجه باشد اشاره خواهیم کرد.
فاصله (ایمن) را در اجتماعات حفظ کنید
از کسی که سرفه و عطسه می کند، حداقل یک متر فاصله بگیرید. زمانی که فردی سرفه و عطسه می کند قطرک های ریزی از دهان و بینی او به اطراف پاشیده می شود که ممکنست حاوی ویروس باشند. اگر فاصله شما با آن فرد خیلی نزدیک باشد، ممکنست شما این قطرک های حاوی ویروس کووید -۱۹ را استنشاق کنید.
به چشم ها، بینی و دهان خود دست نزنید
دست ها در تماس با سطوح مختلف ممکنست به ویروس ها آلوده شده باشند. دست های آلوده می توانند ویروس را به چشم ها، بینی و دهان شما منتقل کنند. از این راه ها ویروس می تواند وارد بدن شما شده و شما را بیمار کند.
انتقال ویروس بوسیله هوا بیش از گذشته مورد تأیید است
شما و اطرافیانتان باید بهداشت تنفسی را رعایت کنید. بهداشت تنفسی به مفهوم پوشاندن دهان و بینی با آرنج خم شده یا دستمال کاغذی در هنگام عطسه و سرفه است. پس از سرفه و عطسه بلافاصله دستمال کاغذی خودرا دور بیاندازید.
چرا باید رعایت کنیم؟ قطرک های خارج شده از بینی و دهان ویروس ها را پخش می کنند. با رعایت بهداشت تنفسی می توانید از خود و اطرافیانتان در مقابل ویروس هایی چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کوید -۱۹ محافظت کنید.
آیا می توان ماسکهای پزشکی را ضدعفونی و مجدداً استفاده کرد؟
خیر، ماسکهای پزشکی یک بارمصرف، فقط برای یک دفعه استفاده کاربرد دارند. این ماسک ها بعد از استفاده، باید بطور صحیح از روی صورت برداشته شوند (به عنوان مثال، بخش بیرونی ماسک را لمس نکنید، با کشیدن کش یا بندهای پشت گوش، ماسک را از صورت خود جدا کنید). بعد از برداشتن ماسکهای یک بارمصرف از صورت، بلافاصله آنها را در سطل دردار ویژه زباله های عفونی بیندازید و بلافاصله بعد از دور انداختن ماسک، دست ها را بشویید و ضدعفونی کنید.
اهمیت شناسایی و رعایت قرنطینه توسط افراد مبتلا
توانایی سیستم های بهداشت و درمان برای انجام آزمایش های تشخیص مبتلاشدن به ویروس کرونا این روزها به یک معیار عمده برای مهار بیماری کووید ۱۹ بدل شده است.
براساس تحقیقات و آزمایشاتی که انجام شده است در خیلی از مواقع کرونا علامتی از خود نشان نمی دهد و می تواند بطور خاموش در بدن رشد و در نهایت سلامتی فرد را به خطر بیندازد. که در این صورت تنها راه تشخیص مبتلاشدن به این بیماری انجام آزمایش کرونا است تا با اطمینان خاطر بتوان به روند عادی زندگی ادامه داد. سیستم های بهداشتی می گویند هرچقدر ظرفیت انجام آزمایش بالا برود، امکان تشخیص و مهار بیماری بالاتر است.
خانم های باردار، افراد مسن، افراد دارای بیماری زمینه ای و همین طور افرادی که در نزدیکان خود فرد مبتلا به ویروس کرونا داشته اند، در معرض خطر مبتلاشدن به این بیماری هستند. اگر برخی علائم شایع کرونا را در خود مشاهده کردید و فکر می کنید که ممکنست به این بیماری مبتلا شده باشید، می توانید بدون خروج از خانه مبادرت به آزمایش تشخیص مبتلاشدن به کرونا داشته باشید.
سرویس تخصصی تست کرونا در منزل اسنپ دکتر با هدف دسترسی آسان تر افراد به راه افتاده است. شما می توانید بوسیله اپلیکیشن و سایت اسنپ دکتر نسبت به رزرو آزمایش کرونا اقدام کنید. پاسخ تست در کمتر از ۴۸ ساعت بوسیله اسنپ دکتر در اختیار شما قرار می گیرد.
در حال حاضر آزمایش کرونا در منزل در شهرهای تهران، کرج، قم، مشهد، همدان، اصفهان و شیراز انجام می شود. همین طور برای راحتی کاربران امکان استفاده از آزمایش پزشکی در منزل و خدمات پزشکی و پرستاری در منزل هم در سرویس «پزشک و مشاور» اسنپ دکتر در نظر گرفته شده است.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
1304
1399/09/26
13:34:20
تگهای خبر: خدمات , سایت , سرویس , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش