شهرك های صنعتی:

برق را بدون هماهنگی قطع نكنید!

برق را بدون هماهنگی قطع نكنید! به گزارش میزان سنج معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اینکه استخراج رمزارزها در شهرک های صنعتی کشور به اندازه ای نیست که بتوان گفت بر خاموشی های اخیر تأثیر داشته، از وزارت نیرو خواست که قطعی برق حتما با هماهنگی قبلی و برنامه زمان بندی صورت گیرد و اظهار داشت: وزارت نیرو باید به سمت استفاده از انررژی های جایگزین برای تأمین برق مثل پنل های خورشیدی و نیروگاه های بادی سوق داده شود


فتحلی محمدزاده در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: شهرک های صنعتی آماده هماهنگی با برنامه های قطعی برق وزارت نیرو و اعمال روش هایی در جهت مدیریت مصرف برق و مدیریت بار هستند، اما بیشتر واحدهای صنعتی در داخل شهرک ها از این گلایه دارند که علاوه بر اینکه قطعی برق فعالیت آنها را برای مدتی متوقف می کند، با عنایت به فرآیند تولید، قطعی بدون هماهنگی و زمانبندی، خساراتی به واحدها از جنله در زمینه مواد اولیه، کوره های ذوب و غیره وارد می نماید که جبران آنها مشکل است.
ازاین رو وی از وزارت نیرو و شرکتهای توزیع برق در نقاط مختلف کشور بخصوص استان های صنعتی مثل تهران، اصفهان و استان، مرکزی و غیره خواست که قطعی برق حتما با هماهنگی قبلی و برنامه زمان بندی که به واحدهای صنعتی اعلام گردد صورت گیرد.
تامین آب و برق پایدار، تعهد وزارت نیرو به شهرک های صنعتی است
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همینطور ضمن اشاره به ضرورت تأمین برق پایدار و عاری از نوسانات الکتریکی برای بخش صنعت، خاطرنشان کرد: شوک های الکتریکی برای بخش صنعت بسیار مضر است و فرایند تولید را مبتلا به اختلال می کند. در قرارداد شهرک های صنعتی هم همچون تعهدات وزارت نیرو این است که برای واحدهای صنعتی آب و برق پایدار تأمین کنید.
وی ادامه داد: اگر به هر علتی وزارت نیرو ناچار به قطع برق شد، حتما با هماهنگی صورت گیرد تا بتوانیم به واحدهای صنعتی اطلاع رسانی نماییم و خسارت به مواد اولیه و همینطور میزان ضایعات تولید به حداقل برسد.
استخراج رمرارز عامل قطعی برق شهرک های صنعتی نیست
این مقام مسئول در پاسخ به تأثیر استخراج رمز ارزها بر قطعی برق شهرک های صنعتی هم اظهار داشت: تابحال ظرفیت زیادی برای استخراج رمز ارز در شهرهای صنعتی سراسر کشور نصب نشده و نمی توان گفت واحدهای تولید بیت کوین تأثیر زیادی بر قطعی برق واحدهای صنعتی دارند. به صورت کلی واحدهایی در زمینه استخراج ارز دیجیتال در شهرک های صنعتی مستقر هستند، اما رقم آنها به اندازه ای نیست که بتوان گفت بر خاموشی های اخیر تأثیر داشته است. اما باز هم اگر وزارت نیرو اطلاعات مدونی در این حوزه در اختیار داشته باشد ما می توانیم ورود نماییم.
وی ادامه داد: نکته اصلی این است که وزارت نیرو باید به سمت استفاده از انررژی های جایگزین برای تأمین برق مثل پنل های خورشیدی و نیروگاه های بادی سوق داده شود و صرفا تولید انرژی الکتریکی را متکی به استفاده از سوخت های فسیلی مثل گاز و مازوت نکند.
محمدزاده در انتها با اشاره به اینکه هم اکنون ۶۳۲ شهرک صنعتی به شبکه گاز متصل است، اظهار نمود: درمورد مابقی شهرک ها هم در حال برنامه ریزی برای اتصال به شبکه گاز هستیم. همینطور بیشتر از ۹۵ درصد از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی واحدهای کوچک هستند که مصرف انرژی زیادی ندارند.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، به دنبال قطع گسترده برق در چند کلانشهر ایران در روز گذشته، از قول مدیرعامل شهرک های صنعتی تهران اعلام گردید که استخراج رمز ارز و بیت کوین دلیل قطعی برق است، اما او روز گذشته این صحبت ها را تکذیب نمود و گفت از صحبت هایش اشتباه برداشت شده است.
این در شرایطی است که طی روزهای اخیر در فضای مجازی گزارش هایی از حضور چینی ها برای استخراج بیت کوین در ایران انتشار یافته و این گمانه زنی مطرح شده که یکی از علل قطعی گسترده برق امسال افزایش چشم گیر استخراج رمزارزها به صورت قانونی و غیرقانونی می باشد.
منبع:

0.0 / 5
1473
1399/10/25
13:17:54
تگهای خبر: تولید , سازمان , سوخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش