تحلیل عباس آخوندی درباره طولانی شدن تحریم ها

تحلیل عباس آخوندی درباره طولانی شدن تحریم ها عضو پیشین کابینه دولت اظهار نمود: طولانی شدن تحریم ها سبب شکل گرفتن و تحکیم برخی شبکه های فراملی فساد حول تجارت خارجی ایران تحت عنوان دورزدن تحریم ها و نه مقابله با تحریم ها شده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، عباس آخوندی از اعضای پیشین کابینه دولت تدبیر و امید در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت:
«در گفت و گو با دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف از دوگانه یا پذیرش تحریم و یا از کف دادن استقلال ایران صحبت کردم و گفتم این دوگانه از بنیان بی اساس است. طولانی شدن تحریم ها سبب شکل گرفتن و تحکیم برخی شبکه های فراملی فساد حول تجارت خارجی ایران تحت عنوان دورزدن تحریم ها و نه مقابله با تحریم ها شده است.
سخن من این بود که حجم تجارت خارجی ایران از سال ۱۳۸۵ تا کنون بیش ۲۰۸۱ میلیارد دلار بوده و اگر حاشیه هزینه های دور زدن تحریم ها را بیست درصد در نظر بگیریم، این به مدلول شکل گیری ظرفیت بالقوه فسادی معادل بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار در ساله های گذشه است و با دامنه سالانه بیست تا بیست و پنج میلیارد دلار ادامه دارد. قاعدتا منافع این شبکه ها در ادامه وضعیت موجود است.»
0.0 / 5
1020
1399/11/16
23:20:12
تگهای خبر: تجارت , دلار , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش