ایران خودرو محقق كرد

كاهش ارزبری 600 هزار دلاری با ساخت 25 قطعه تارا

كاهش ارزبری 600 هزار دلاری با ساخت 25 قطعه تارا گروه صنعتی ایران خودرو در گزارش امروز (یکشنبه) خود به دو مبحث آغاز تولید انبوه اتوبوس آمبولانس های ساخت داخل و همینطور در قسمتی دیگر به صرفه جویی ۶۰۰ هزار دلاری با ساخت ۲۵ دست قالب قطعات تارا اشاره نموده است که هر دو دستاورد مهمی بشمار می رود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، پیش از این در قراردادی که فی درخلال سازمان اورژانس کشور و بزرگ ترین خودروساز تجاری خاورمیانه منعقد شد، ایران خودرو دیزل متعهد شد در مدت سه ماه، نمونه اولیه این خودرو را تحویل دهد، اما با همت متخصصان این گروه خودروسازی، در مدت ۳۵ روز این پروژه به مرحله بهره برداری رسید و تولید انبوه آن شروع شد.
براین اساس اولین اتوبوس آمبولانس ساخت ایران، دارای شاسی یک تکه بوده که ظرفیت جاگذاری ۹ تخت بیمارستانی را دارا است. این اتوبوس آمبولانس از موتور پرقدرت OM۴۵۷ با ۳۵۰ اسب بخار توان بهره می برد و همینطور دارای سرویس بهداشتی، مدیکال باکس کامل اورژانس و سایر امکانات و تجهیزات روز آمبولانس است.
ایران خودرو دیزل با داخلی سازی محصولات و استفاده از ظرفیت های سازندگان داخلی در تکمیل این محصول، کاهش ارزبری بسیار بالایی در هر دستگاه اتوبوس آمبولانس بوجود آورده است.
همینطور در بخش دیگری از گزارش ایران خودرو آمده است که این خودروساز بزرگ کشور با مشارکت تیم مهندسی شرکت ساپکو و سازندگان داخلی، ۲۵ دست از قالب های برخی قطعات خودروی تارا بومی سازی شد که این اقدام صرفه جویی ۶۰۰ هزار دلاری را به دنبال داشته است. برای اولین بار در کشور فرایند قالب سازی قطعات مجموعه جلو آمپر داشبورد، غربیلک فرمان با کلیدهای کنترلی به همراه قاب روی فرمان طراحی و بومی سازی شد.
این ۲۵ دست از قالب های مذکور شامل قالب های تزریق پلاستیک، دایکاست منیزیمی و قالب های فریم و فوم، توسط شرکتهای توانمند زنجیره تأمین ایران خودرو، داخلی سازی شده است؛ این در شرایطی است که تمامی قالب های مورد اشاره از آغاز فعالیت ساپکو تاکنون، از کشورهای آلمان، فرانسه، پرتغال، ایتالیا، کره و چین تأمین شده است.
از مهم ترین مزیت های داخلی سازی قالب های مجموعه قطعات جلو آمپر داشبورد، غربیلک فرمان با کلیدهای کنترلی (MFC) به همراه قاب های روی فرمان، کاهش ارزبری ۶۰۰ هزار دلاری، حذف هزینه های آزمون های این قالب ها در خارج از کشور، سهولت در اعمال تغییرات مهندسی و کاهش زمان اجرا تا دریافت بازخوردها است.
همینطور با بومی سازی دانش قالب های قطعات مورد اشاره، بسترهای لازم برای ساخت قالب های مجموعه قطعات کلیدهای کنترلی صوتی و کروز کنترل خودرو فراهم گشته است.
منبع:

0.0 / 5
1638
1399/12/25
01:52:08
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش