رییس سازمان امور مالیاتی خبر داد:

اولین مالیات بر خانه های خالی، مرداد ۱۴۰۰دریافت می شود

اولین مالیات بر خانه های خالی، مرداد ۱۴۰۰دریافت می شود به گزارش میزان سنج رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: اولین مالیاتی که از خانه های خالی دریافت می شود، در مرداد ۱۴۰۰ و به اندازه نصف ارزش اجاره ماهانه آن خواهد بود.


به گزارش میزان سنج به نقل از صدا و سیما؛ امیدعلی پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: سال قبل تحت راهبرد کلی وصول و هوشمند سازی نظام مالیاتی مجموعه اقداماتی را انجام دادیم که منجر به وصول بیشتر از ۱۰۰ درصد کل درآمدهای مالیاتی مصوب کشور شد.
وی افزود: بسترهای لازم برای جمع شدن همه اطلاعات کشور در سازمان امور مالیاتی در حال فراهم شدن است امیدواریم سال جاری نسخه اول پایانه فروشگاهی سامانه مودیان را که همه فروشگاه ها و کسب و کارها و عوامل اقتصادی کشور را به سازمان امور مالیاتی وصل می کند، عملیاتی نماییم. این مساله باعث حداکثر شدن شفافیت اقتصادی و حداقل شدن فرارهای مالیاتی می شود.
پارسا اظهار داشت: در این صورت رقابت بین تولید کننده شناسنامه دار بیشتر می شود؛ مبنای اصلی دریافت مالیات، تولید واقعی است. مبارزه با فرار مالیاتی خط قرمز ماست میزان فرارهای مالیاتی در سال ۹۹ حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان است. تمرکز بر تراکنش های بانکی ۴۰ هزار نفری که بیشترین گردش حساب بالای ۵ میلیارد تومان را در دستور کار خود قرار دادیم.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ضمن اشاره به اینکه با مالیات ستانی تولید و تولید کننده واقعی باید حمایت شوند، اضافه کرد: تلاش می نماییم بخشودگی درآمدهای مالیاتی را با ظرفیت های قانون فعلی تقویت نماییم. به دنبال اختیار قانونی عملیات اجرایی افرادی هستیم که مالیات های خویش را نمی دهند.
وی عنوان کرد: یک وجه مالیات پشتیبانی از تولید و وجه دیگر آن تأمین منابع دولت بوده و هیچ جامعه ای به سمت عدالت نمی رود، مگر نظام مالیاتی کارا و مؤثری داشته باشد. مردم کشور ما با مبحث مالیات مشکلی ندارند، اما نقش متناسب با درآمد و ثروت واقعی را نمی دانند.


منبع:

5.0 / 5
1053
1400/01/05
00:59:20
تگهای خبر: بانك , تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش