مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران خبر داد

هدف گذاری بازگشت ۲۰۰۰واحد صنعتی كشور به چرخه تولید طی سال جاری

هدف گذاری بازگشت ۲۰۰۰واحد صنعتی كشور به چرخه تولید طی سال جاری به گزارش میزان سنج کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: امسال ۱۶۰۰ واحد در شهرک های صنعتی و ۴۰۰ واحد صنعتی در خارج از شهرکهای صنعتی را برای احیا هدف گذاری کرده ایم.


«علی رسولیان» عصر روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از همه مسؤلان و مدیران همراه حوزه صنعت اضافه کرد: تحریم و بحران کرونا دو چالش اساسی پیش روی بخش صنعت در ایران بود، کرونا رشد اقتصادی دنیا را به زیر صفر رساند اما ایران از این دو چالش مهم سربلند بیرون آمد.
وی اظهار نمود: آمارهایی که در اختیار داریم نشان دهنده رشد بیشتر از ۷ درصدی بخش صنعت بوده، ضمن این که واردات کشور ۸ میلیارد تومان کاهش داشته که نشان دهنده این مورد است که عمده محصول مورد نیاز در داخل کشور ساخته شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه سال قبل افزایش سرمایه گذاری در حوزه شهرک صنعتی همه استان ها را شاهد بودیم، تصریح کرد: در همین راستا ۱۱ هزار و ۶۰۰ قرار دارد و بیشتر از ۵ هزار زمین واگذاری کردیم، رشد سرمایه گذاری هم ۳۰ درصد بوده و بیشتر از ۶۵ هزار فرصت شغلی به مدد شهرک های صنعتی بوجود آمد.
رسولیان خاطرنشان کرد: شهرک های صنعتی برای سال تولید، مانع زدایی و پشتیبانی برنامه منسجم و عملیاتی از همان ابتدایی سال را شروع کرد که اصلاح قوانین، مشارکت شهرک ها و نواحی صنعتی برای ایجاد شهرک های صنفی در حاشیه شهرهای بزرگ و سوم برنامه هایی که خود وزارت باید انجام می داد که در همین خصوص تمام اختیارات را به استان ها تنفیذ کردیم تا سطح بوروکراسی اداری کاهش پیدا کند.
وی به مسئولیت احیاء واحدهای خارج از شهرک های صنعتی اشاره نمود، افزود: سال قبل ۱۵۵۷ واحد راکد با همکاری استانداران به چرخه تولید بازگشت که از محل این واحدها ۲۷ هزار شغل جدید به وجود آمد، ضمن این که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید این واحدها بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: هدف گذاری سال جاری برای بازگشت واحدهای راکد در سطح شهرکهای صنعتی ۱۶۰۰ واحد و خارج از شهرک های صنعتی ۴۰۰ واحد است که شناسایی شده تا بتوانیم بنگاه ها را احیاء نماییم و بطور قطع نیازمند همکاری و حمایت همه استان ها هستیم.
رسولیان تصریح کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۵ واحد احیاء و به چرخه تولید بازگشت، ضمن این که معافیت مالیاتی ۳۰ درصدی برای واحدهایی که زودتر از موعد به بهره برداری برسند اعمال کردیم.
وی از طراحی و ایجاد ۱۰۰۰ کارگاه کوچک در سطح شهرها و نواحی صنعتی اطلاع داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۰ کارگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از اعمال تخفیف ۵۰ درصدی برای مناطق محروم جهت سرمایه گذاری سرمایه گذاران اطلاع داد و تصریح کرد: تلاش سازمان شرکت شهرک های صنعتی سرمایه گذاری و ایجاد بسته و اشتغال ۱۰۰ هزار نفری در شهرک ها و نواحی صنعتی است ازاین رو هیچ مانعی برای سرمایه گذاری نداریم و نیازمند حمایت جدی مسؤلان استان هستیم.
وی به مبحث مسئولیت های اجتماعی اشاره و اظهار نمود: نرخ بیکاری در روستاها بالا است یکی از برنامه وزارت خانه احیاء مسئولیت های اجتماعی در چارچوب اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان نمود: در طرح مسئولیت های اجتماعی مدل توسعه اقتصادی و فرهنگی با مشارکت ائمه جمعه است که در قلعه گنج کرمان اجرا و دستاورد خوبی داشت.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، رسولیان بیان نمود: در این طرح بیشتر از ۴ هزار کسب و کار جدید بوجود آمد این طرح امروز در استان مورد قبول امام جمعه بود و ما این کار را شروع می نماییم تعهد کردیم در حد توان امکانات مالی نواحی و شهرک های صنعتی را تأمین و توسعه دهیم.
انتهایمنبع:

5.0 / 5
1093
1400/02/31
13:09:32
تگهای خبر: بیكاری , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش