وزیر صنعت، معدن و تجارت:

امضاهای طلایی را حذف می نماییم

امضاهای طلایی را حذف می نماییم به گزارش میزان سنج اصفهان وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه وزارت صمت تا جایی که امکان داشته باشد نسبت به حذف امضاهای طلایی اقدام خواهد کرد، اظهار داشت: یکی از امضاهای طلایی صدور مجوز برای واحدهای فولادی است که به همه دستگاه ها ابلاغ گردیده تا هر کس از حوزه صنایع فولادی درخواست مجوزی داشته باشد سریعا اقدام نمایند.


علیرضا رزم حسینی امروز (جمعه-۳۱ اردیبهشت ماه) در نشستی با صنعتگران، معدن کاران و فعالان و نخبگان اقتصادی شهرستان اردستان اظهار نمود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در این دوره تلاش دارد، تولیدکننده، صادر کننده و واردکننده را تشویق و حمایت کند.
وی با اشاره به هدف گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت باتوجه به نام گذاری سال ۱۴۰۰ اضافه کرد: آزادسازی شش هزار محدوده و معدن حبس شده کشور اقدامی شجاعانه و خردمندانه بود که واگذاری این معادن برای فعال سازی، فرصت جدیدی برای سرمایه گذاری و اشتغال در کشور به وجود می آورد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه واگذاری معادن حبس شده از راه مزایده عمومی به افراد دارای اهلیت و صلاحیت، جهش صنعتی و معدنی در کشور به وجود خواهد آورد، افزود: این اقدام سبب می شود یک فرصت سرمایه گذاری در حوزه معادن و همینطور ایجاد اشتغال فراهم گردد.
رزم حسینی تصریح کرد: پیشگیری از خام فروشی مواد معدنی را به صورت جدی دنبال می نماییم و بر این باوریم که معدنی را استخراج نکنیم مگر این که امکان فرآوری داخل برای ایجاد ارزش افزوده داشته باشد و این مسیر را با جدیت ادامه می دهیم.
وی با اعلان اینکه وزارت صمت تا جایی که امکان داشته باشد نسبت به حذف امضاهای طلایی اقدام خواهد کرد، اظهار داشت: یکی از امضاهای طلایی صدور مجوز برای واحدهای فولادی است که به همه دستگاه ها ابلاغ گردیده تا هر کس از حوزه صنایع فولادی درخواست مجوزی داشته باشد سریعا اقدام نمایند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: تمام تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت این است تا شرایطی را فراهم آورد که زمینه رانت و رانت خواری از بین برود تا خیلی از مشکلات سرمایه گذاران خود به خود از بین برود. البته در این راه موردهجمه همه رانت خواران، مفسدان و ویژه خواران قرار گرفته ایم.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: سیاست دیگر وزارت در بخش معدن پشتیبانی از تولیدات ماشین آلات سنگین معدنی ساخت داخل است و الان در حال شروع مجدد شرکت معتبر و بزرگ هپکو اراک هستیم که همکاران ما نشست هایی را برگزار کردند و امیدواریم نتیجه بخش باشد.
وی اظهار نمود: برپایه توافقی که صورت گرفت و هیئت دولت آنرا به تصویب رساند تمام اختیارات در ارتباط با بخش محصولات کشاورزی مانند تأمین نهاده های دامی و توزیع، صادرات و واردات محصولات کشاورزی کاملا در اختیارات وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است و این وزارت خانه اختیار تام دارد.
وی اضافه کرد: سال قبل صنعت ایران وضعیت خوبی داشت و باوجود همه فشارهای اقتصادی و بیماری کرونا رشد صنعتی ۸ درصد داشته است و ۱۵۵۷ واحد غیرفعال به چرخه تولید بازگشت خورده که یک رشد فاخر برای کشور خواهد بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه سال جاری جشن خودکفایی تولید لوزام خانگی را با بهترین کیفیت برگزار خواهیم کرد، اظهار داشت: وزارت صنعت از این گونه کارهایی که در جهت خودکفایی کشور حرکت نماید به صورت جدی حمایت خواهد کرد، حتی اگر برجام هم اتفاق بیفتد سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت تقویت واحدهای تولیدی داخلی و استاده از ابزارهای تعرفه ای برای تنظیم بازار است.
همچنین مدیرعامل شرکت تعاونی فولاد کویر اردستان در بازدید وزیر صمت از این کارخانه با اعلان اینکه فولاد کویر اردستان در سه فاز طراحی شده است، اظهار داشت: فاز اول این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی با قابلیت افزایش به ۲۰۰ هزار تن طراحی شده است. همینطور با اتمام سه فاز برای ۲۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی خواهد شد.
سینک ساهنی اظهار نمود: کارخانه فولاد کویر اردستان در سه فاز تعریف شده است. فاز اول با ظرفیت نزدیک به ۱۰۰ هزار تن تولید آهن اسفنجی و قابلیت افزایش این ظرفیت به ۲۰۰ هزار تن در سال تعریف شده است. در فاز دوم ساخت نیروگاه برق به روش بازیافت حرارتی به ظرفیت ۱۶ مگاوات در سال را خواهیم داشت و در سالهای آتی با اجرای فاز سوم این پروژه شاهد تولید شمش فولادی به روش کوره القایی و به ظرفیت ۱۵۰ هزار تن خواهیم بود.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری انجام شده در این مجموعه برابر با ۷ هزار میلیارد ریال و شامل دو بخش است؛ بخشی از آن توسط بخش خصوصی از کشور هند و بخش دیگر توسط سرمایه گذاری داخلی انجام شده است.
مدیرعامل شرکت تعاونی فولاد کویر اردستان افزود: شیوه تولید آهن اسفنجی در این کارخانه با روش احیای مسقتیم سنگ آهن بر پایه زغال سنگ طراحی شده که از روش های نوین تولید آهن اسفنجی در دنیا محسوب می شود. حدود ۲۵ درصد آهن اسنفنجی دنیا به همین روش تولید می شود.
ساهنی اشاره کرد: عملیات اجرایی فاز اول این کارخانه که مسئولیت تولید آهن اسفنجی را برعهده دارد، از ۵ سال پیش شروع شده است. حجم عملیات انجام شده در ساخت این کارخانه شامل عملیات خاک برداری و سیویل بالغ بر ۱۰ هزار متر مکعب، ساخت و تأمین و نصب اسکلت فلزی بالغ بر ۸ هزار تن و کابل کشی ۵۰ کیلومتر است. همینطور این فاز کارخانه اشتغازایی بالغ بر ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را دارد که بعد از اجرا و بهره برداری از هر سه فاز، این تعداد به ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم افزایش خواهد یافت.
وی افزود: تابحال همه تست های سرد این کارخانه با موفقیت انجام و ازاین رو تولید اولیه ما برای ۲۰ روز آینده برنامه ریزی شده و در این مرحله حساس به حمایت وزارت صمت را برای توسعه نیاز داریم.
منبع:

5.0 / 5
1125
1400/03/01
10:18:04
تگهای خبر: ابزار , بازار , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش