چه زمانی از محلول ضد عفونی كننده دست استفاده كنیم؟

چه زمانی از محلول ضد عفونی كننده دست استفاده كنیم؟ میزان سنج: باتوجه به پاندمی بیماری کرونا، از ملزومات این روزها، استفاده از لوازم بهداشتی هم راه است.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، میکروب ها همه جا هستند! آنها می توانند روی دست ها و سطوحی که ما در ضمن روز با آنها سر و کار داریم، قرار بگیرند و سبب بیماری شوند. تمیز کردن دست ها در مواقع کلیدی با آب و صابون یا محلول ضد عفونی کننده دست که حداقل حاوی ۶۰٪ الکل است، یکی از مهم ترین اقداماتی است که می توانید برای جلوگیری از بیماری و انتشار میکروب به اطرافیان انجام دهید.
شستن دست ها با آب و صابون و استفاده از محلول ضد عفونی کننده دست با یکدیگر متفاوت می باشد. آب و صابون انواع میکروب و عامل بیماری زا را از بین می برد، در صورتیکه محلول ضد عفونی کننده فقط تعدادی از عوامل بیماری زا را از بین می برد. بااینکه ضد عفونی کننده های دستی الکلی می توانند به سرعت تعداد میکروب ها را در خیلی از شرایط کاهش دهند، اما باید از آنها در وضعیت ضروری استفاده گردد. صابون و آب در از بین بردن انواع خاصی از میکروب ها مانند نورو ویروس، کریپتوسپوریدیوم و کلستریدیوئیدس دیفیسیل و همین طور مواد شیمیایی مؤثرتر از مواد ضدعفونی کننده دست هستند.
ضد عفونی کننده های دست ممکنست مواد شیمیایی مضر مانند سموم دفع آفات و فلزات سنگین مانند سرب را از بین نبرد.
شستن دست موجب کاهش و از میان رفتن انواع میکروب ها، سموم دفع آفات و فلزات روی دست می شود. دانستن این که چه موقع باید دستان خودرا ضدعفونی کنید، بهترین فرصت را برای پیش گیری از بیماری به شما می دهد.
چه زمانی باید از محلول ضد عفونی کننده الکلی دست استفاده کنیم؟
۱. قبل و پس از ملاقات با یک شخص بیمار، اگر شخص به بیماری عفونی مبتلا باشد بهتر است از آب و صابون برای شستن دست ها استفاده گردد.
۲. اگر آب و صابون در دسترس نیست، از یک محلول ضد عفونی کننده دست بر پایه ی الکل استفاده کنید. این ضد عفونی کننده باید حداقل ۶۰٪ الکل داشته باشد.
۳. اگر دستانتان به وضوح کثیف یا چرب است، بجای استفاده از ضد عفونی کننده دست از آب و صابون استفاده کنید. بعنوان مثال، بعد از باغبانی، بازی در فضای باز و… دست ها باید شسته شوند.
چگونه باید استفاده کنم؟
۱. از ضدعفونی کننده دست بر پایه ی الکل استفاده کنید که حداقل حاوی ۶۰٪ الکل باشد. هنگام استفاده از ضد عفونی کننده دست برای جلوگیری از بلع و مسمومیت الکل، به ویژه در مدارس و مراکز نگهداری از کودکان، باید بر کودکان کم سن و سال نظارت داشته باشید.
۲. به اندازه کافی ضدعفونی کننده بر روی دستان خود بریزید تا تمام سطوح دستتان را بپوشاند.
۳. دستان آغشته به محلول خودرا به هم بمالید تا احساس خشکی کنند (این روند باید حداقل ۲۰ ثانیه به طول انجامد).
با توجه به پاندمی بیماری کرونا، از ملزومات این روزها، استفاده از لوازم بهداشتی هم راه است. شما می توانید برای خرید این لوازم شامل محلول ضدعفونی کننده دست، ماسک سه بعدی، ضد عفونی کننده سطوح، لوازم سنجش سلامتی و… به سایت لوازم و تجیزات پزشکی ماهان مدیکال به آدرس www.MahanMedical.com مراجعه نمایید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
570
1400/04/05
23:33:34
تگهای خبر: خرید , سایت , سنجش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش