دبیرانجمن واردكنندگان برنج اعلام كرد

ممنوعیت فصلی واردات برنج به صورت كامل رفع نشده

ممنوعیت فصلی واردات برنج به صورت كامل رفع نشده به گزارش میزان سنج دبیرانجمن واردکنندگان برنج ضمن اشاره به این که ممنوعیت فصلی واردات برنج در سالجاری به صورت کامل رفع نشده است، اظهار داشت: مقرر است آن بخش از محموله های برنج وارداتی که تا پیش از ۳۱ شهریور وارد کشور شده اند، امکان ترخیص از گمرکات را داشته باشند.مسیح کشاورز در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این سؤال که آیا ممنوعیت فصلی واردات برنج امسال به صورت کامل لغو شده است یا خیر؟ اظهار داشت: یک ماه پیش ستاد تنظیم بازار در مصوبه ای موافقت خویش را با برداشت ممنوعیت فصلی واردات برنج اعلام نمود که با مخالفت وزارت جهاد کشاورزی مواجه گردید.

وی افزود: پس از آن هم ستاد تنظیم بازار وظیفه اجرای این مصوبه را برعهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشت که تابحال هیچ اقدامی در این راستا از جانب این وزارت خانه انجام نشده است. حتی مکاتبات بسیاری هم در این حوزه انجام دادیم که کشور امکان دارد با کمبود برنج خارجی مواجه شود ولی پاسخی دریافت نکردیم.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج افزود: از دبیر ستاد تنظیم بازار درخواست کردیم که چون این ممنوعیت برداشته نشده حداقل برای گمرکاتی مانند زاهدان و بعضی از گمرکات چابهار که امکان دارد به علت کرونا و شرایط آب و هوایی و... امکان سرویس دهی نداشته باشند، تدابیری اتخاذ شود. چونکه امکان دارد بارهایی که پیش از دوره ممنوعیت وارد کشور شده اند به علت این مسائل وارد دوره ممنوعیت شوند و امکان ترخیص هم فراهم نشود که در این صورت هم کشور گرفتار کمبود برنج خواهد شد و هم واردکنندگان مجبور به پرداخت هزینه های زیاد دموراژ و انبارداری می شوند.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت این مورد با وزیر عنوان شد و مقرر شد کسانی که بارهایشان پیش از ۳۱ تیرماه به کشور می رسد و امکان دارد وارد دوره ممنوعیت شوند، امکان ترخیص داشته باشند. این رفع ممنوعیت فقط شامل این بخش می شود و امکان سفارش و واردات همچنان در دوره ممنوعیت وجود نخواهد داشت.

منبع:

5.0 / 5
510
1400/04/16
23:35:24
تگهای خبر: بازار , سرویس , گمرك , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش