در تیر ماه امسال رخ داد

اقلام پروتئینی و مواد غذایی در صدر تخلفات صنفی

اقلام پروتئینی و مواد غذایی در صدر تخلفات صنفی به گزارش میزان سنج به قول معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، بیشترین عناوین تخلف مکشوفه در بازرسی های تیر ماه، گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و عدم صدور فاکتور معتبر و کالایی که بیشترین تخلف را داشته نیز اقلام پروتئینی و مواد غذایی بوده است.


سعید محمدی پور در گفتگو با ایسنا، از انجام بیشتر از ۶۹ هزار بازرسی در تیرماه سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: در این زمان ۶۱۹۸ پرونده تخلف به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان تنظیم و به مراجع ذیربط ارجاع شده است.
به قول وی بیشترین عناوین تخلف مکشوفه در این بازرسی ها گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و عدم صدور فاکتور معتبر و کالایی که بیشترین تخلف را داشته هم اقلام پروتئینی و مواد غذایی بوده است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت تهران همینطور از انجام بیشتر از ۶۳۶۰ بازرسی در زمینه قاچاق مواد غذایی شامل گوشت وارداتی، برنج، چای و روغن خام در تیر ماه اطلاع داد که ارزش تخلفات کشف شده در نتیجه آن ۱۷۰ میلیارد تومان بوده است.
محمدی پور در انتها ضمن اشاره به انجام بیشتر از ۴۰۰۰ گشت مشترک در این ماه، اظهار داشت: در این گشت های مشترک، ۴۹۷۵ بازرسی با ۶۶۵ پرونده تخلف به ارزش سه میلیارد و ۵۲۷ میلیون تومان تنظیم شده و به مراجع مربوطه ارجاع شده است.
گفتنی است که مطابق قانون نظام صنفی گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب ازجمله مهم ترین تخلفات صنفی است.
همینطور بر مبنای قانون صنفی باید درآمدهای ناشی از جریمه های دریافتی به حساب خزانه واریز شود و معادل آن در بودجه های سنواتی منظور و توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از تأمین بار مالی ماده (۴۴) این قانون به صورت مساوی در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد تا در اجرای این قانون هزینه کنند، اما اتاق اصناف بارها نسبت به دریافت نکردن این بودجه گلایه کرده است.
منبع:

5.0 / 5
606
1400/05/10
15:58:37
تگهای خبر: تجارت , سازمان , صنعت , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش