محدودیت مشاغل این دفعه رعایت شد!

محدودیت مشاغل این دفعه رعایت شد! میزان سنج: گزارش های میدانی حاکی از این است که برخلاف محدودیت های قبلی برای کنترل کرونا که در حد مصوبه ماند، این دفعه بیشتر مشاغل غیرضروری تعطیل هستند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، کشور از اواخر تیر ماه وارد پنجمین موج کرونا شده که هنوز هم ادامه دارد و در ایام گذشته رکود فوتی های کرونائی طی دو سال قبل شکسته شد. در این شرایط برمبنای مصوبات ستاد ملی کرونا از دوشنبه تاریخ ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ تا اختتام روز شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ تنها ۲۱ رسته گروه شغلی یک در محدودیت جدید امکان فعالیت دارند و فعالیت سایر مشاغل ممنوعست.
همین طور در امتداد مدیریت خیز پنجم بیماری در کشور، علاوه بر صنوف، کلیه ادارات، سازمان ها و بانک ها نیز از دوشنبه ۲۵ مرداد الی شنبه ۳۰ مرداد در سراسر کشور تعطیلست و از ظهر روز یکشنبه تردد بین استانی محدود می شود.
گزارش های میدانی حاکی از این است که برخلاف محدودیت های قبلی برای کنترل کرونا که در حد مصوبه ماند، این دفعه بیشتر مشاغل غیرضروری تعطیل هستند. اما در بین مغازه ها تعداد اندکی هم با کرکره نیمه باز فعالیت می نمایند.
این در حالیست که در محدودیت های قبلی، حتی در تعطیلات سراسری تهران برای کنترل بیماری کووید ۱۹ از سه شنبه ۲۹ تیرماه تا اختتام روز یکشنبه ۳ مرداد هم اصناف غیرضروری همچنان به فعالیت خود ادامه دادند که البته شرایط اقتصادی و نبود حمایت های دولتی در این وضعیت موثر است. چونکه طبق اعلام مسئولان صنفی، حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد واحدهای صنفی اجاره ای هستند.
بدین سبب هر چند انتقادات زیادی به روش اجرای محدودیت تردد بین استان به سبب فاصله زمانی اعلام تا اجرا وارد شد، اما بنظر می رسد در مورد محدودیت های مشاغل این دفعه وضعیت بهتری حاکم است.
منبع:

5.0 / 5
350
1400/05/26
16:17:29
تگهای خبر: بانك , دولت , ركود , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش