مرغ ارزان می شود اگر

مرغ ارزان می شود اگر مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اظهار داشت: در آبان ماه نسبت به ماه های دیگر جوجه بیشتری در سالن های پرورش ریخته شده است و اگر نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری بموقع تامین گردد از اواسط آذرماه به بعد عرضه مرغ بیشتر از تقاضا خواهد شد.محمدعلی کمالی در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه جوجه ریزی در آبان ماه نسبت به ماه های دیگر ۵ تا ۶ میلیون بیشتر انجام شده، اظهار داشت: از طرفی قسمتی از جوجه های وارداتی هم وارد سالن های پرورش شده است و اگر نهاده به میزان کافی تامین گردد طبیعتا تولید بیشتری خواهیم داشت.

وی افزود: جوجه ریزی هایی که در آبان ماه انجام شده از ۱۵ آذر به بعد در بازار عرضه خواهد شد و وقتی عرضه بیشتر از تقاضا شود قیمت ها خود به خود کاهش پیدا می کند.

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اعلان اینکه بر قیمت جوجه یکروزه نظارتی نمی گردد، اضافه کرد: با وجود این که جوجه یکروزه هم مانند مرغ گوشتی ذرت و کنجاله سویای دولتی دریافت می کند و بایستی با نرخ مصوب در بازار ارائه شود ولی چنین اتفاقی نمی افتد و جوجه یکروزه بالاتر از نرخ مصوب به مرغداران تحمیل می شود.

وی اشاره کرد: همیشه فشارهای دستگاه نظارتی بر واحدهای مرغ گوشتی بوده که نرخ مصوب را رعایت نمایند ولی به این نکته توجه نمی گردد که نهاده ها هم بایستی با قیمت مصوب به دست مرغدار برسد. که متاسفانه نمی رسد.

کمالی در آخر اظهار داشت: دولت قیمت مصوب مرغ تازه را ۱۹ هزار و۷۰۰ تومان تعیین کرده است در صورتیکه قیمت تمام شده تولید برای مرغداران با جوجه ۵۲۰۰ تومانی ۱۹ هزار و۹۰۰ تومان است. این یعنی اگر مرغداران بتوانند جوجه با این قیمت پیدا کنند باز هم در فروش هر کیلو مرغ زنده ۲۰۰ تومان ضرر می کنند.
5.0 / 5
245
1400/09/03
14:22:45
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش