ساداتی نژاد:

مرغ در تمامی مراکز عرضه به وفور یافت می شود

مرغ در تمامی مراکز عرضه به وفور یافت می شود به گزارش میزان سنج وزیر جهاد گفت:: مسئولیت داریم بر قیمت ۳۱ هزار تومانی مرغ در بازار نظارت نماییم تا این مرغ در تمام مراکز فروش مرغ به وفور یافت شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در گردهمایی بزرگ بسیجیان وزارت جهاد کشاورزی که به مناسبت هفته بسیج و با شعار «بسیج، پشتیبانی از تولید، امنیت غذایی» برگزار شد، اظهار نمود: وزارت جهاد کشاورزی بخشی از تفکر و نگاه جهاد سازندگی را در روستاها، بدون مزد و منت در بخش های روستایی در جهت محرومیت زدایی انجام می دهد که باید از آن تقدیر شود.
وی با تکیه بر اینکه در کشور به نگاه و تفکر بسیجی و جهادی نیاز داریم، بیان نمود: هرجا موفق بوده ایم با این نگاه بوده و هرجا خللی وارد شده، نبود این تفکر حس شده است و اگر پس از دوران جنگ تحمیلی، تفکر و نگاه جهادی بخواهد خدمتی انجام دهد در عرصه کشاورزی خواهد بود که بقای کشور به آن وابسته است.
ساداتی نژاد با بیان اینکه امروز خط مقدم جنگ اقتصادی؛ تولید، تأمین و خدمت در عرصه غذایی کشور است، تصریح کرد: این امر، رسالت بزرگی بر دوش همه ما در وزارت جهاد کشاورزی است.
وی افزود: میزان تاب آوری بخش غذا کم است و حوزه بسیار حساسی در تمام دنیا است، این مسئولیت هم اکنون در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است و امکان ندارد بدون نگاه و تفکر جهادی به موفقیت دست پیدا نماییم.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در آبان ماه شرایط سختی در تأمین مرغ و تخم مرغ که حساسیت خاصی بر روی آن وجود دارد، داشتیم اما اینکه چرا در این کمبود صف های زیادی تشکیل نشد به علت اهتمام ویژه جهاد کشاورزی به این حوزه از ستاد تا استان ها بوده است.
وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم، به دستور رئیس جمهور فرماندهی تمام زنجیره مواد غذایی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد، خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته بخشی از مسئولیت های مواد غذایی در دست وزارت جهاد کشاورزی و بخشی به دست وزارت صنعت، معدن و تجارت بود اما در دولت سیزدهم تمام زنجیره تا بازرسی و نظارت بازار محصولات غذایی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.
ساداتی نژاد با بیان اینکه حوزه امنیت غذایی مبحث اصلی کشور است ازاین رو باید تحت فرماندهی واحد باشد، تصریح کرد: تسلط بر بازار زمان بر است اما به آن دست پیدا خواهیم کرد.
وی افزود: در گام اول با ایجاد قرارگاه امنیت غذایی هر روز حوزه غذایی را رصد می نماییم تا ساماندهی و نظارت بر بازار به درستی صورت گیرد و این تسلط بر حوزه امنیت غذایی سبب عبور بدون مشکل از کمبود در آبان ماه شده است.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه رسالت ما، تأمین غذای سالم و بهداشتی و همینطور ارزان بودن مواد غذایی است، خاطرنشان کرد: همچون ما مسئولیت داریم بر قیمت ۳۱ هزار تومانی مرغ در بازار نظارت نماییم و در تمام مراکز فروش مرغ به وفور یافت شود.
وی ضمن اشاره به اینکه بازاررسانی یکی از وظایف ما است، عنوان کرد: توزیع هوشمند در زمینه مرغ و تخم مرغ قیمت را می کاهد و واسطه ها را حذف می کند.
ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی، سازمان تجارت کشاورزی ایران است که باید مزرعه را به سفره متصل کند.
وی ضمن اشاره به اینکه در حوزه ارزان سازی غذا با نگاه جهادی، تفکر قرارگاهی و بسیجی موفق خواهیم بود، در ارتباط با کشاورزی قراردادی تصریح کرد: در حوزه افزایش بهره وری از ۷ مهر ماه طرح کشاورزی قراردادی را آغاز کرده ایم که خروجی آن در سال ۱۴۰۱ دیده خواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به اینکه برای ارزان سازی غذا باید بهره وری را افزایش دهیم و راهکار آن کشاورزی قراردادی است، افزود: کشاورز پیش از کشت باید خریدار محصول خویش را بشناسد و طبق قرارداد تولید انجام دهد، کود، بذر و بیمه در اختیار کشاورز باشد و در انتهای برداشت محصول این بدهی خویش را تسویه کند که این اقدام عملکرد را بالا می برد و معیشت کشاورز را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ همینطور با کشاورزی قراردادی ارز کمتر از کشور خواهد خارج خواهد شد.
وی اضافه کرد: در این راستا در ۱۷ استان توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران و سازمان مرکزی تعاون روستایی کار را به صورت پایلوت آغاز کرده ایم، در سال اول کود و بیمه محصولات بر عهده این دو سازمان است و از سال آینده بذر هم اضافه خواهیم شد.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: برای رسیدن زحمات تحقیقات به مزرعه باید حمایت های لازم از این سازمان و از کشاورزان صورت گیرد.
ساداتی نژاد افزود: خرید قراردادی مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور می تواند بهره وری مرغ افزایش دهد و امیدواریم این اقدام در حوزه افزایش بهره وری و ارزان سازی پیش برود.
وی در انتها اظهار داشت: همه اقدامات ما برای مردم است و این امکان پذیر نیست مگر با نگاه و تفکر جهادی که این نگاه در کشاورزان ما هم وجود دارد، امروز با تقویت این نگاه و تفکر و اضافه کردن نگاه علمی و فناورانه می توانیم عمق بیشتری به تفکر جهادی بدهیم.


منبع:

5.0 / 5
231
1400/09/08
10:50:53
تگهای خبر: بازار , بیمه , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش