ذخایر روغن پالم مالزی افزایش یافت!

ذخایر روغن پالم مالزی افزایش یافت! میزان سنج: نظرسنجی رویترز در روز جمعه نشان داد که ذخایر روغن پالم مالزی در آخر آوریل احیانا برای نخستین بار در ۶ ماه گذشته با افزایش تولید و واردات افزایش پیدا کرد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، بر مبنای تخمین افرادی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، ذخایر با ۵.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱.۵۵ میلیون تن رسید که بالاترین میزان از ژانویه است.
تولید در دومین تولیدکننده بزرگ جهان با ۴.۹ درصد افزایش در اوج پنج ماهه ۱.۴۸ میلیون تنی تعیین شد و صادرات احیانا با ۵.۶ درصد کاهش به ۱.۲ میلیون تن رسیده است، در حالیکه واردات حدودا ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده و به ۹۵ هزار تن رسیده است.
البته تحلیل گران کاهش شدیدتر بین ۱۳.۶ تا ۱۶ درصد در صادرات تخمین زده اند چونکه خریداران مهم مانند چین، هند و اروپا در بحبوحه افزایش قیمت ها، خرید خویش را کاهش داده اند.
تقاضای صادراتی برای روغن پالم مالزی بعد از آن افزوده شد که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان اندونزی در ماه گذشته به منظور مهار افزایش قیمت روغن های پخت وپز، صادرات را موقتاً ممنوع کرد. صادرات از اندونزی با ۱.۳ میلیون تن کاهش به ۱.۵ میلیون تن خواهد رسید که منجر به افزایش موجودی در ماه می خواهد شد.
با این وجود، تاجران و تحلیل گران گفتند که این ممنوعیت که از ۲۸ آوریل به اجرا درآمد و قیمت های معیار را به بالاترین حد خود رساند و تنها برای چند هفته ادامه خواهد داشت چونکه اندونزی برای تأمین مالی برنامه بیودیزل خود به مالیات های صادراتی متکی است.
منبع:

5.0 / 5
188
1401/02/17
20:14:42
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش