شروع فروش خودرو در سامانه یکپارچه از 27 اردیبهشت

شروع فروش خودرو در سامانه یکپارچه از 27 اردیبهشت به گزارش میزان سنج مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت اظهار داشت: اولین مرحله فروش سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه شروع می شود.به گزارش میزان سنج به نقل از صداوسیما، عبدالله توکلی لاهیجانی اظهار داشت: پیرو بند ۵ فرمان ۸ بندی ریاست جمهوری در مورد شفاف سازی عرضه خودرو، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از امروز ۲۵ اردیبهشت شروع به کار کرد.

وی با اشاره به اینکه اولین مرحله فروش در این سامانه روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه شروع می شود، اضافه کرد: متقاضیان به مدت یک هفته فرصت ثبت نام دارند و بعد از آن در صورتیکه میزان تقاضا بیشتر از ظرفیت اعلام شده باشد وارد فرایند قرعه کشی تحت نظارت سازمان حمایت خواهند شد.

توکلی به مزیت های سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اشاره نمود و اظهار داشت: عرضه چند برابری خودرو، فرصت کافی برای ثبت نام متقاضیان و نظارت سازمان حمایت در جهت افزایش رضایتمندی مشتریان از مزایای این سامانه یکپارچه است.

مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت با اشاره به اینکه از این پس خودرو باید از راه این سامانه عرضه گردد، اضافه کرد: تمامی خودروسازان بخش دولتی و خصوصی در این سامانه محصولات خویش را عرضه خواهند کرد و تخصیص از راه ساز و کار شفاف و با تنوع انتخاب محصولات برای متقاضیان صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت عرضه خودرو چند برابر عرضه های پیشین است، اظهار داشت: هم اکنون ۸۰ درصد تولید خودروسازان ما به صورت عبور مستقیم تولید می شود، ازاین رو با این تمهیدات امکان افزایش عرضه در سامانه را خواهیم داشت کما این که در همین نوبت، نزدیک به ۱۰ برابر دوره های پیشین عرضه هر خودروساز است.

توکلی لاهیجانی تصریح کرد: هم اکنون خودرو های ناقص و به عبارتی کف پارکینگ خودروسازان، به ۵۰ هزار دستگاه رسیده است، در حالیکه، تعداد خودرو های کف پارکینگ خودروسازان، حدود ۲۰۰ هزار دستگاه بود.


منبع:

5.0 / 5
231
1401/02/26
10:03:55
تگهای خبر: تولید , دستگاه , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش