رییس سازمان صمت خوزستان:

قیمت آهن ۱۰ درصد کاهش پیدا می کند

قیمت آهن ۱۰ درصد کاهش پیدا می کند به گزارش میزان سنج خوزستان رئیس سازمان صمت خوزستان با اعلان اینکه هم اکنون قیمت سیمان ثابت و تغییری نکرده است، اظهار داشت: یکی از دلیلهای افزایش قیمت سیمان افزایش کرایه حمل و نقل است.امیرحسین نظری در جلسه تنظیم بازار خوزستان که امروز، ۲۵ تیرماه در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: در خوزستان ۳ کارخانه تولید سیمان در شهرستان های رامهرمز، بهبهان و مسجدسلیمان داریم که کارخانه خوزستان با ذخیره ۸ هزار تنی، بهبهان ۳ هزار تنی و کارون هم ۲ هزار و ۵۰۰ تنی سیمان درحال فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: کالای تولیدی کارخانه ها بر طبق ضوابط وزارت صمت از حدود یک سال و نیم گذشته در بورس عرضه می شود و تابع شرایط عرضه و تقاضا است و برمبنای ضوابطی که برای آنها تعریف شده بصورت روزانه این کالاها در بورس عرضه می شوند.

رییس سازمان صمت خوزستان عنوان کرد: در یک ماه گذشته بحث ممنوعیت های برق، موجب ایجاد نگرانی هایی شد و اگر این محدودیت ها و مشکلات را در نظر گرفته شود سیمان به کیسه ای بالای ۸۰ هزار تومان خواهد رسید. بنا بر این هم در یک مقطعی به سبب محدودیتی که در مصرف برق به وجود آمد سیمان تا کیسه ای ۸۰ هزار تومان پیش رفت.

نظری اشاره کرد: باتوجه به جلسات مستمر در حوزه برق و مساعدت هایی که نسبت به پایداری برق در واحدهای سیمانی انجام شد، در شرکت سیمان خوزستان به سبب ظرفیت بالایی که این کارخانه دارد، خوشبختانه سیمان به پاکتی ۵۰ تا ۵۳ هزار تومان کاهش پیدا کرد. البته متوسط قیمت پایه عرضه سیمان در بورس ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان است.

به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، وی با اشاره به این که افزایش قیمت حمل و نقل یکی از دلیلهای افزایش قیمت سیمان است، اضافه کرد: اجرت حمل و نقل ۸ تا ۹ هزار تومان است که در آبادان تا ۱۰ هزار تومان نیز افزایش پیدا کرد و بدین سبب قیمت سیمان افزایش می یابد.

رییس سازمان صمت خوزستان اظهار داشت: با اهمیت ترین فاکتوری که درباب سیمان برای ما اهمیت دارد بجث عرضه بیشتر سیمان و پایداری بیشتر برق است که دراین زمینه از معاون اقتصادی استاندار خوزستان تشکر می کنم که در پایداری برق بسیار کمک کردند. تلاش بر این بود که این پایداری مستمر باشد که خوشبختانه تا کنون ادامه داشته است.

نظری عنوان کرد: شرکت های سیمان کارون و بهبهان یک هفته ای به سبب تعمیرات تعطیل هستند اما باتوجه به ذخیره ای که در انبارها دارند و از این طریق درحال عرضه سیمان هستند، هم اکنون ثبات قیمتی را دراین زمینه داریم و به صورتی تنشی مانند تنش ماه گذشته را نداریم.

رییس سازمان صمت خوزستان با اعلان اینکه یکی از با اهمیت ترین دلیلهای ثبات قیمت آهن آلات صادرات آهن کشور روسیه است، اظهار داشت: بر طبق پیش بینی های انجام شده آهن الات ۱۰ درصد کاهش قیمت خواهد داشت.

وی اظهار نمود: درباب کالاهای دیگر مثل آهن آلات، بااینکه بحث انرژی برق تاثیر مستقیم دارد اما ذخیره سازی و عرضه مستمر و پایداری در این عرصه وجود داشته است و به عنوان اولویت در فولاد خوزستان قرار داده شده بود و صنایع فولاد ما تا حدودی تغذیه شدند و به صورتی کارخانه های ما با مشکل تامین مواد اولیه مواجه نشدند.

منبع:

5.0 / 5
192
1401/04/25
20:00:09
تگهای خبر: بازار , بورس , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش