پژمانفر:

واردات خودرو تلنگری به خودروسازان داخلی می زند

واردات خودرو تلنگری به خودروسازان داخلی می زند به گزارش میزان سنج، رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باتوجه به اینکه جریان خودروسازی در داخل کشور کارنامه موفقی نداشت، تصمیم گرفته شد که جهت خواسته مردم به سمت واردات خودرو حرکت نماید که این تلنگری برای خودروسازان داخلی است.


نصرالله پژمانفر در گفت و گو با ایسنا با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی برای واردات خودرو اظهار داشت: ورود مجلس برای قانون گذاری جهت واردات خودرو بدان معناست که جریان خودروسازی در داخل کشور کار خودش را دقیق انجام نداده است.
وی افزود: جریان خودروسازی در داخل کشور کارنامه موفقی نداشته بنا بر این تصمیم گرفته شد به واردات خودرو گرفت چون مصالح مردم در بین بود ما برای تامین خواسته های مردم واردات خودرو را مصوب کردیم چه تحرکی برای خودروسازی های داخلی شود این یک شروع است و می تواند ادامه پیدا کرده و به عنوان جریان دائمی هر سال صورت گیرد تا خودرو های داخلی نیاز مردم را تامین کند.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ افزود: خودروسازان داخلی بنجنبند و به سمت تامین خواسته های مردم بروند اگر آنها بتوانند بصورت کمی و کیفی خواسته های مردم را تامین کنند طبیعتا هر کالای داخلی را به کالای خارجی ترجیح می دهیم.
وی خطاب به تولید کنندگان داخلی خودرو اظهار داشت: خودروسازان داخلی بدانند که مجلس شورای اسلامی با تصویب این قانون تلنگری زد واردات خودرو های خارجی انجام شد چون خودروسازهای داخلی کار خودرا انجام ندادند.
پژمانفر با اشاره به اینکه ۱۷ هزار کشته جاده ای داریم اظهار داشت: قسمتی از دلیل این تعداد کشته های جاده ای به خاطر کیفیت خودرو های داخلی و انجام دادن وظایف شان همچون نصب تجهیزات ایمنی است. ما نمی توانیم مسیر گذشته را ادامه دهیم و بنا بر این مجلس شورای اسلامی تصمیم به اصلاح این روند گرفت البته که اگر خودروسازهای داخلی وضعیت تولیداتشان را اصلاح کرده و با شتاب بیشتری به سمت تامین خواسته های مردم نزدیک شوند ممکنست در سال های آتی شرایط تغییر کند.
منبع:

5.0 / 5
267
1401/06/05
22:04:30
تگهای خبر: تولید , قانون , كالا , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش