نائب رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اهواز :

رکود مسکن، بازار آهن را تحت تأثیر قرار داده است

رکود مسکن، بازار آهن را تحت تأثیر قرار داده است به گزارش میزان سنج، خوزستان نایب رییس اتحادیه فروشندگان آهن اهواز اظهار داشت: رکود در بخش مسکن، بازار فروش آهن را تحت تأثیر قرار داده است.رضا نادری در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به رکود بازار فروش آهن با ورود تولیدکنندگان روس به این زمینه اظهار نمود: در چند ماه گذشته با ورود تولیدکنندگان روس به بخش تولید آهن و تخفیفاتی که در زمینه فروش آهن دادند به شدت قیمت آهن سقوط کرد. ازاین رو این امر سبب شد صادرات آهن ایران به کل حذف شود و تمام مشتریان جهانی به سمت خرید از تولیدکنندگان روسیه بروند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، هم اکنون تقاضای بازار برای خرید آهن مطلوب نمی باشد و تقاضای خرید کم شده است و همینطور شاهد افزایش قیمت مواد اولیه هستیم و این دو مبحث سبب شیب ملایم افزایش قیمت آهن در بازار شده و هم اکنون قیمت متوسط هر کیلوگرم میلگرد ۱۶ هزار تومان است.

نادری بیان نمود: معمولاً هر ساله با شروع فصول پاییز و زمستان قیمت آهن فروکش می کند. ازاین رو سال جاری هم مانند سالهای گذشته با کاهش قیمت آن در بازار مواجه خواهیم شد اما فروش ما بستگی به تقاضای بازار از آهن دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون رکود بخش مسکن، بازار فروش آهن را تحت تأثیر قرار داده است، افزود: بحث افزایش فروش بستگی به تقاضای بساز بفروش ها برای خرید آهن دارد. یعنی اگر بخش مسکن رونقی نداشته باشد بطور قطع بازار فروش آهن از آن متاثر می شود و در نتیجه فروش کم می شود.

منبع:

5.0 / 5
165
1401/07/02
16:38:23
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , ركود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش