طلای جهانی صعود می کند یا سقوط؟

طلای جهانی صعود می کند یا سقوط؟ میزان سنج: قیمت طلا امروز(چهارشنبه) به کمک کاهش ارزش دلار افزوده شد و سرمایه گذاران بر سخنرانی جروم پاول، رییس فدرال رزرو برای مسیر سیاست پولی بانک مرکزی ایالات متحده تمرکز کردند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ بامداد به وقت شرقی با ۵.۲ درصد افزایش به ۱۷۵۵ دلار رسید و قیمت هر اونس طلا در بازار معاملات آمریکا نیز به ۱۷۵۶ دلار رسید.
شاخص دلار ۰.۱ درصد کم شد و شمش را برای سایر دارندگان ارز ارزان تر کرد. سخنرانی پاول در مؤسسه بروکینگز برای هر گونه سرنخ جدید در مورد برنامه های بانک مرکزی ایالات متحده برای افزایش نرخ بهره در سال آینده ارزیابی خواهد شد. گزارش اشتغال ملی نیز مورد توجه سرمایه گذاران است.
ادوارد میر، تحلیلگر شرکت ED&F Man Capital Markets اظهار داشت که سخنرانی پاول تمرکز اصلی بازار است. اگر پاول موضع تهاجمی داشته باشد، دلار تقویت می شود و طلا پایین تر می رود و احیانا به سطح ۱۷۴۵ دلار باز می گردد و در غیر آن، ممکنست طلا تا سطح ۱۷۸۰ دلار افزایش یابد.
طبق گزارش رویترز، نرخ های بهره بالا وضعیت سنتی طلا را به عنوان پوششی در مقابل تورم فزاینده و سایر عدم قطعیت ها امسال حفظ نموده است برای اینکه آنها به هزینه های فرصت بالاتر برای نگهداری دارایی های غیر بازده تبدیل می شود.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۱.۲۵ دلار رسید. پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۰۰۴ دلار و ۷۵ سنت و پالادیوم با ۱.۲ درصد افزایش به ۱۸۵۶ دلار و ۱۷ سنت رسید.
منبع:

5.0 / 5
250
1401/09/09
10:21:22
تگهای خبر: ارزیابی , امداد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش