مدیركل اقتصاد و دارایی مازندران خبرداد

شناسایی ۶۰۵ فرصت سرمایه گذاری در مازندران

شناسایی ۶۰۵ فرصت سرمایه گذاری در مازندران به گزارش میزان سنج، مازندران مدیرکل اقتصاد و دارایی مازندران، با بیان این که تا حالا 605 فرصت سرمایه گذاری به ارزش 4412 میلیون یورو در استان شناسایی شده است، اظهار داشت: در سه ماه گذشته چهار همایش سرمایه گذاری در 11 شهرستان انجام شد که فضای سرمایه گذاری در مازندران از شرایط مناسبی برخوردارست که در این بخش رتبه پنجم کشور را داریم.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، اسماعیل هاشمی قبل از ظهر امروز در چهارمین همایش فرصت های سرمایه گذاری مازندران که به محوریت شهرستان های بابل، فریدونکنار و بابلسر به میزبانی شهرستان بابل برگزار شد، اظهار داشت: مهم ترین شاخص در دنیا توسعه انسانی است که در مازندران این میزان ۰.۸ است که به لحاظ عددی با خیلی از کشورها برابری می کند.

وی با اشاره به این که تولید ناخالص داخلی سه شهرستان، بابل، بابلسر و فریدونکنار ۳۳۶ هزار میلیاردریال است، اضافه کرد: سهم بابل ۱۴ درصد، بابلسر ۴.۲ فریدونکنار۲.۴ درصد است.

هاشمی با بیان این که شهرستان بابل بیش از ۲۶۰ هکتار و ۳۴۶ واحد صنعتی فعال دارد با ۵۶۰ هزار تن مرکبات رتبه نخست تولید مرکبات استان را به خود اخاصاص داد، اشاره کرد: در المپیاد علمی سال ۱۳۹۹ بابل ۶ مدال را به تنهایی کسب کرده است.

وی اضافه کرد: ۲۱۷ فرصت سرمایه گذاری در این شهرستان توسط بخش خصوصی شناسایی شده است و قرارداد فاینانس برق منطقه ای مازندران و گلستان با دستور وزیر نیرو با مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان نهایی شده است که نخستین فاینانسی است که منجر به عقد قرارداد شد.

مدیرکل اقتصادو دارایی مازندران، تصریح کرد: در بخش سرمایه گذاری خارجی امسال ۶ مجوز با ۴۱ محور صادر گردیده است که در طول ۴۳ سال قبل بی نظیر است.

این مسئول اضافه کرد: در سه ماه گذشته چهار همایش سرمایه گذاری در ۱۱ شهرستان انجام شد که فضای سرمایه گذاری در مازندران از شرایط مناسبی برخوردارست که در این بخش رتبه پنجم کشور را داریم.

هاشمی با اشاره به اینکه تا حالا ۶۰۵ فرصت سرمایه گذاری به ارزش ۴۴۱۲ میلیون یورو در استان شناسایی شده است، تصریح کرد: در شهرستان های بابل، بابلسر و فریدونکنار بیش از ۱۷۲۲ میلیون یورو سرمایه گذاری شناسایی شده است که ۱۳۴ فرصت برای بابل و ۴۹ فرصت برای بابلسر ۳۷ فرصت برای فریدونکنار است.
5.0 / 5
408
1401/10/15
21:34:10
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش