کود ریشه زا از کجا تهیه کنیم؟

کود ریشه زا از کجا تهیه کنیم؟ میزان سنج: در این مقاله در مورد انواع این کودهای محرک ریشه زایی خانگی یا شیمیایی، خرید کود، مزایا و معایب استفاده از کودهای ریشه زا و قیمت کود توضیح می دهیم.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، شاید تابحال در مورد کود ریشه زایی شنیده باشید. کسانی که گل ها و گیاهان آپارتمانی را تکثیر و پرورش می دهند بیش از این کودها یا هورمون های مخصوص ریشه زایی برای گوجه، توت فرنگی، درخت گردو، پسته یا قلمه کاکتوس (کود کاکتوس) استفاده می نمایند. در این مقاله در مورد انواع این کودهای محرک ریشه زایی خانگی یا شیمیایی، خرید کود، مزایا و معایب استفاده از کودهای ریشه زا و قیمت کود توضیح می دهیم.
کود ریشه زا چیست؟
اساساً مواد طبیعی با نام هورمون های ریشه زایی در گیاهان وجود دارد. این مواد که در گروههای مختلف اکسین ها، اتیلن، سیتوکنین ها، اسید آبسیزیک و جیبرلین ها جای گرفته اند، وظایف مختلفی دارند که یکی از با اهمیت ترین آنها تحریک رشد بیشتر گیاهان است. امروزه محققین نوع مصنوعی آنها را در لابراتوار ها تهیه کرده اند تا بتوانند بطور غیر طبیعی رشد قلمه گیاهان مختلف یا پرورش آنها را بیشتر کنند.
این کودها در انواع مختلف و با مواد متفاوتی تولید شده و هر کدام از آنها برای گیاهان خاصی استفاده می شوند. این محصولات را به صورت خرید عمده کود نیز می توان تهیه کرد. بطور مثال کودهای محرک برای ریشه زایی سانسوریا، گوجه فرنگی، توت فرنگی، درخت پسته، گردو، سیب، برنج و کود کاکتوس کمی در ترکیبات با هم متفاوت می باشد. استفاده از آنها نیز زمانی الزامی می شود که قلمه ها مشکل داشته باشند یا احتمال این باشد که درست رشد نکنند. این مساله به ویژه زمانی اتفاق می افتد که بخواهیم قلمه گیاه را در آب پرورش دهیم.
مزایای استفاده از کود ریشه زا یا کود تقویت کننده ریشه
رشد و حفظ ریشه چه های اولیه در گیاه
افزایش توان مواجه گیاه با استرس های ناشی از بیماریهای ریشه و سموم مورد استفاده برای مبارزه با این بیماریها
افزایش مقاومت در مقابل استرس های ناشی از انتقال نشاء یا قلمه
کمک به ریشه دوانی گیاه بعد از انتقال
کمک به زود رسی محصول
افزایش کیفیت و کمیت رشد گیاه و میوه
کاهش مصرف آب به سبب ریشه ی توسعه یافته
افزایش ریشه زایی در نشاها و قلمه ها
معایب استفاده از کود ریشه زا یا کود تقویت کننده ریشه
آلودگی آب های زیرزمینی
مسمومیت غذایی در حیوانات
تغییر pH خاک
نابودی خاک در مصرف طولانی مدت

قیمت کود و نحوه خرید بهترین هورمون مخصوص ریشه زایی
اگر می خواهید از محلول های شیمیایی بجای خانگی برای گیاهان آپارتمانی خود استفاده کنید باید یکی از بهترین آنها را برای خرید انتخاب کنید. به همین دلیل می خواهیم با یکی از بهترین کودهای ریشه زایی که در بازار وجود دارد آشنا شویم و مرکز فروش خوبی نیز برای آن معرفی نماییم. فروشگاه اینترنتی کود مال یکی از بهترین این محصولات را عرضه می کند. برای خرید آنها و خرید عمده کود یا خرید کود کاکتوس و … نیز می توانید با مراجعه به سایت این فروشگاه و انتخاب محصول، آنها را بصورت آنلاین خریداری کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
223
1401/12/08
13:59:13
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش