در فرآیند انصراف متقاضیان خودروهای وارداتی

برخی بانک ها همکاری نمی کنند

برخی بانک ها همکاری نمی کنند میزان سنج: سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ضمن تاکید براینکه بانکها بایستی بلافاصله بعد از انصراف متقاضیان خودرو های وارداتی، وجه مسدود شده در حساب وکالتی این افراد را آزاد کنند، از عدم همکاری برخی بانکها و شکایت های واصله به وزارت صمت دراین زمینه آگاهی داد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بدنبال انتشار فهرست نوبت افراد متقاضی خودرو های وارداتی، افراد ثبت نام کننده از نوبت خود باخبر شده اند. براین اساس بعد از اعلام نتایج، گزینه انصراف هم فعال شد تا چنانچه فردی تمایل به ادامه مسیر خرید خودروی وارداتی نداشته باشد، بتواند انصراف داده و ۵۰۰ میلیون تومان بلوکه شده در حساب وکالتی خودرا آزاد کند.
طبق تاکید وزارت صمت، بانکها بایستی دراین زمینه اقدام و وجه افراد را آزاد و قابل برداشت کنند.
امید قالیباف- سخنگوی وزارت صمت - در این رابطه ضمن این که از بانکها خواسته شده دراین زمینه همکاری لازم را داشته باشند، در صفحه شخصی خود از عدم همکاری بانکها آگاهی داده است.
وی نوشته است: "چنانچه متقاضیان خودرو های وارداتی، انصراف خودرا (در سامانه) ثبت کنند، باید بلافاصله ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی آنها توسط بانک آزاد شود. وزارت صمت روز سه شنبه مکاتبات لازم را با بانکها انجام داده است اما شکایاتی به وزارت صمت رسید که بانکها همکاری لازم را نمی کنند. این اشکال باید برطرف شود."
منبع:

5.0 / 5
311
1401/12/25
13:01:36
تگهای خبر: بانك , تجارت , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش