نایب رییس اتحادیه كالای دخانی:

قیمت تنباکو ۲ برابر شد

قیمت تنباکو ۲ برابر شد به گزارش میزان سنج، نایب رییس اتحادیه صنف عطار، سقط فروشان و عمده فروشان کالای دخانی تهران با اشاره به اینکه به علت وضع مالیات جدید، قیمت تنباکوی میوه ای نسبت به اسفند سال قبل ۸۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: با افزایش مالیات و در نتیجه افزایش قیمت تنباکوی میوه ای، تولید زیرپله ای این محصول هم افزوده می شود.


ابراهیم نیک سرشت در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه مالیات تنباکو امسال به ازای هر پاکت، ۲۰ هزار تومان تصویب شده است، اظهار داشت: واردات تنباکوی میوه ای در سالهای اخیر جزئی و محدود بوده است.
وی مالیات تنباکو را عجیب توصیف کرد، چونکه قبلا قیمت مصرف کننده هر بسته تنباکو ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان بود، اما هم اکنون به اندازه قیمت هر بسته، مالیات در نظر گرفته شده است.
نایب رییس اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان با اشاره به اینکه به علت وضع این مالیات جدید، قیمت تنباکوی میوه ای نسبت به اسفند سال قبل ۸۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: با عنایت به آسان بودن تولید تنباکو و عدم احتیاج به ماشین آلات خاص، تولید این محصول به صورت زیرپله ای و زیرزمینی هم صورت می گیرد. پیشبینی می شود با افزایش مالیات و در نتیجه افزایش قیمت تنباکوی میوه ای، تولید زیرپله ای این محصول هم افزایش پیدا کند.
ایشان در ادامه اظهار امیدواری کرد که در این مالیات تجدید نظر شود و اظهار داشت: با رشد فعالیت واحدهای زیرزمینی، واحدهای رسمی و قانونی صدمه می بینند. ترجیح مصرف کننده هم خرید محصول ارزان تر است.
به قول نایب رییس اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان، نظارتی روی واحدهای زیرزمینی نیست و می توانند هر چیزی به محصول شان اضافه کنند. تنباکوی میوه ای به خودی خود صدمه زننده است و تنباکوی زیرزمینی بدون نظارت امکان دارد صدمه خیلی بیشتری داشته باشد.
گفتنی است؛ از آغاز سال جاری به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی مبلغ ۵۰ تومان، تولید داخل با نشان (برند) بین المللی ۱۰۰ تومان و هر بسته ۵۰ گرمی تنباکوی قلیان داخلی ۲۰ هزار تومان بعنوان مالیات اضافه و از هر نخ سیگار وارداتی مبلغ ۸۰۰ تومان و هر بسته ۵۰ گرمی تنباکوی قلیان وارداتی ۳۵ هزار تومان بعنوان حقوق ورودی دریافت می شود.5.0 / 5
295
1402/02/03
11:16:28
تگهای خبر: تولید , خرید , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش