از ممنوعیت صادرات دام تا الزامات تولید مرغ و شیرخشک

از ممنوعیت صادرات دام تا الزامات تولید مرغ و شیرخشک به گزارش میزان سنج، در هفته جاری خبرهای مهمی در قسمت کشاورزی منتشر گردید که از مهم ترین آنها میتوان به اصلاح نرخ برخی اقلام غذایی و ممنوعیت صادرات دام اشاره نمود.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، هفته جاری در قسمت کشاورزی و بازار مواد غذایی با خبر اصلاح قیمت شکر آغاز و نرخ مصوب هر کیلو شکر ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب گردید.
اظهار نظر هفته

سرپرست وزارت جهادکشاورزی اعلام نمود که گندم مبنای قیمت گذاری برای ۳۲ قلم کالا در کشور است و تعیین قیمت غیرکارشناسی، بدون توجه به ابعاد آن، افزایش قیمت در سایر کالاها را به دنبال خواهد داشت.

وی همینطور در مورد صادرات دام هم اظهار داشت: تا بازار داخل به ثبات نرسد، صادرات دام زنده ممنوع می باشد. این یعنی تا تضمین تأمین گوشت داخل انجام نشود و تعیین تکلیف برای آمار تولید دام در استان ها به درستی صورت نگیرد، مازاد دام هیچ دامداری صادر نخواهد شد.
تولید هفته

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد اظهار داشت: ظرفیت تولید ۱۵۰ میلیون قوطی شیرخشک را در سال داریم و اگر ارز تامین گردد، سال جاری می توانیم ۷۰ میلیون قوطی تولید نماییم.

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور هم همینطور اظهار داشت: به جهت اینکه مرغداران بتوانند هر کیلو مرغ زنده را با قیمت ۵۲ هزار تومان تولید کنند بایستی الزامات آن یعنی تأمین نهاده با قیمت سال قبل و همینطور تأمین جوجه یکروزه با قیمت مصوب فراهم گردد.

مجری طرح کاشت یک میلیارد درخت اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۱۷۰ میلیون اصله نهال در نهالستان های کشور ساخته شده است و این روند همچنان ادامه دارد. همینطور مقرر است شش ماهه دوم سال کاشت صورت گیرد.
منبع:

5.0 / 5
376
1402/02/29
15:55:49
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش