افزایش تولید رقم آنام در شالیزارهای گیلان

افزایش تولید رقم آنام در شالیزارهای گیلان به گزارش میزان سنج، از گیلان معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: سال جاری تولید رقم ˮآنامˮ نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.


علی موسوی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه وضعیت شالیزارهای گیلان خوب است و تابحال تنش آبی نداشتیم، اظهار نمود: باوجود ذخیره کم سد آب سفید رود با مدیریت هایی که توسط مردم و رعایت تقویم زراعی انجام شد تابحال مشکلی نداشتیم و امیداریم سال زراعی را به خوبی سپری نماییم.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی هایی که برای افزایش تولید برنج انجام شد، پیشبینی می شود شاهد افزایش تولید برنج سفید در گیلان باشیم.
موسوی افزود: یکی از اهدافی که به همت کشاورزان محقق شد، تعادل کودی در مزارع برنج بود که حتما نتایج مثبتی را درپی خواهد داشت. در ضمن مبارزه بیولوژیک هم در شالیزارها نسبت به سال قبل رشد خوبی داشته است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی خاطرنشان کرد: گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و بیشترین رقمی که در این مزارع کشت می شود، از نوع هاشمی است که برنجی بسیار باکیفیت و خوش پخت است.
موسوی اظهار داشت: به علت مدیریت مصرف آب سال جاری به کشاورزان سفارش نکردیم برنج پرمحصول بکارند و نسبت به سال قبل که در ۲۰ هزار هکتار برنج پرمحصول کشت شد سال جاری در سطح کمتری شاهد کشت و تولید ارقام پرمحصول هستیم.
وی با اشاره به اینکه رقم آنام آب کمتری نسبت به دیگر ارقام پرمحصول نیاز دارد و کیفیتش همانند برنج هاشمی است خاطرنشان کرد: کشت رقم آنام که برنج بسیار با کیفیتی است نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است و کشاورزان استان برای کشت این محصول راغب تر شده اند.
منبع:

5.0 / 5
325
1402/04/19
18:35:08
تگهای خبر: تولید , سازمان , كیفیت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش