عضو انجمن واردكنندگان كاغذ اعلام كرد

صادرات کاغذ بسته بندی به اروپا و آسیا

صادرات کاغذ بسته بندی به اروپا و آسیا به گزارش میزان سنج، عضو انجمن واردکنندگان کاغذ، مقوا و فرآورده های سلولزی اظهار داشت: درحال حاضر در کشور سالانه بیش از یک میلیون و 600 هزار تن انواع کاغذ بسته بندی تولید می شود، اما نیاز سالانه کشور 850 هزار تن است و مابقی آن به کشورهای مختلف همچون اروپا، آسیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.


رضا امیدی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه مصرف سالانه کاغذ و مقوا در ایران حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن و حجم واردات نیز سالانه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن است، اشاره کرد: هم اکنون در کشور سالانه بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن انواع کاغذ بسته بندی تولید می شود که این رقم ۴۰ درصد بیش از نیاز داخلی است. نیاز سالانه کشور به کاغذ بسته بندی ۸۵۰ هزار تن است و مابقی آن به کشورهای مختلف همچون اروپا، آسیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود. درحال حاضر۱۲۰ کارخانه در حوزه تولید کاغذ در کشور فعالیت دارند که مهم ترین مشکل آنها تامین ماده اولیه آخال است.
وی ادامه داد: در حوزه کاغذ تحریر، نیاز سالانه کشور حدود ۲۵۰ هزار تن است که از این رقم حدود ۵۰ هزار تن در داخل تولید می شود. البته ظرفیت به وجود آمده هم کمتر از نیاز داخل و چیزی حدود ۱۸۰ هزار تن است. همین طور مصرف سالانه کاغذ کتاب درسی ۴۰ هزار تن است.
امیدی با اعلان اینکه سالانه ۱۲۰ هزار تن کاغذ بهداشتی در کشور مصرف می شود، اما تولید در این حوزه بیش از ۲۰۰ هزار تن است، اشاره کرد: میزان تولید مقوا در کشور نیز سالانه ۲۵۰ هزار تن و میزان مصرف ۱۱۰ هزار تن است که حدود ۱۰۰ هزار تن آن صادر می شود. همین طور میزان تولید سالانه تیشو ۱۷۵ هزار تن و میزان مصرف ۱۶۰ هزار تن است. بگفته کارشناسان، حالا سرانه مصرف انواع کاغذ در کشور ۲۲ کیلوگرم، در اروپا ۵۵ کیلوگرم و در آمریکا ۱۶۰ کیلوگرم است.
حضور چین، هند و اندونزی در نمایشگاه کاغذ
ایشان سپس از برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، کارتن، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته از یکم تا چهارم مردادماه هر روز از ساعت ۸ تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آگاهی داد و اظهار داشت: ششمین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، کارتن، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته با حضور و مشارکت ده ها شرکت داخلی و خارجی از ایران به وِیژه شرکت های دانش بنیان و استارتآپی و همین طور نمایندگانی از کشورهای چین، هند و اندونزی انجام می شود. این نمایشگاه با حضور و مشارکت سازمان ها و نهادهای دولتی و همین طور شرکت های خصوصی در سه حوزه اصلی (خودکفائی در تولید داخلی، صادرات و بازاریابی و ماشین آلات، صنایع و تجهیزات) برپا خواهد شد.
منبع:

5.0 / 5
252
1402/04/31
17:55:07
تگهای خبر: بازار , بسته بندی , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش