وزیر صمت:

رویکرد ما پشتیبانی از تولیدات مبتنی بر مزیت های کشور است

رویکرد ما پشتیبانی از تولیدات مبتنی بر مزیت های کشور است به گزارش میزان سنج، کرمانشاه وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: رویکرد اصلی ما پشتیبانی از تولیدات مبتنی بر مزیت های نسبی کشور است.


عباس علی آبادی، امروز(چهارم شهریور) در آیین پیش راه اندازی فاز تولید آهن اسفنجی مجتمع ذوب آهن بیستون کرمانشاه، ضمن اشاره به این که مقام معظم رهبری ۱۰ سال گذشته را مبتنی بر مباحث اقتصادی و سال جاری را هم با عنوان «رشد تولید و مهار تورم» نامگذاری کرده اند، با ضرورت پشتیبانی از تولیدکنندگان تصریح کرد و اضافه کرد: این تولید است که برای کشور خلق ثروت، ارزآوری و ارزش افزوده بوجود می آورد.
وی ضمن اشاره به مزیت های کشور در تولید برخی محصولات، اظهار نمود: از تولیدی حمایت می نماییم که مبتنی بر مزیت های نسبی کشور باشد.
وزیر صمت همینطور ارتقاء کیفیت و افزایش بهره وری را برای رونق صادرات محصولات تولیدی کشور ضروری دانست و تصریح کرد: برای پایداری حضور در بازارهای صادراتی نیازمند تولیدات رقابت پذیر و نوآور هستیم.
علی آبادی اشاره ای هم به واردات داشت و اظهار داشت: واردات باید به کالاهایی اختصاص پیدا کند که در تولید آنها مزیت نسبی نداریم، در غیر اینصورت واردات بی رویه معادل صادرات شغل خواهد بود.
وی افزود: لازم است صنایع هم تا حد امکان خرید تجهیزات مورد نیاز خویش را از کالاهای تولید داخل کشور انجام دهند.
وزیر صمت بر اهمیت افزایش بهره وری در مصرف انرژی در صنایع هم تصریح کرد و افزود: باآنکه انرژی مزیت عظیمی برای ما است، اما در این عرصه نیازمند صرفه جویی جدی هستیم، چونکه بخش صنعت و تولید مصرف عمده انرژی را به خود اختصاص می دهند.
علی آبادی با تکیه بر این که صنایع باید به سمت بهره وری در مصرف انرژی بروند، اظهار داشت: دنیا درحال فاصله گرفتن از صنایع انرژی بر است و ما هم باید به همین سمت حرکت نماییم.
وی اظهار نمود: البته دولت طرح های خوبی را در حوزه تأمین برق و آب در دست اقدام دارد که پروژه عظیم انتقال آب از خلیج فارس به استانهای شرقی کشور همچون آنهاست و در راه این انتقال، آب مورد نیاز صنایع هم تأمین خواهد شد.
جهاندار شکری مدیرعامل ذوب آهن بیستون هم در این مراسم اظهار داشت: مجتمع ذوب آهن بیستون سه فاز دارد که شامل ذوب و ریخته گری، آهن اسفنجی(احیاء) و نیروگاه است.
شکری اضافه کرد: راه اندازی فاز تولید آهن اسفنجی این مجتمع از سال ۱۳۹۷ شروع شد و امروز شاهد پیش راه اندازی آن هستیم.
وی سرمایه گذاری انجام شده برای تولید آهن اسفنجی در این مجتمع با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن در سال را ۱۱۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی آنرا ۶۵۰ نفر اعلام نمود.5.0 / 5
165
1402/06/04
14:38:46
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش