اتصال بیشتر از 770 روستای جدید سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات

اتصال بیشتر از 770 روستای جدید سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات به گزارش میزان سنج، طبق گفته وزیر ارتباطات طی دو سال قبل با اعتباری بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان، ضمن ۱۲۰۰ کیلومتر فیبرکشی بیشتر از ۷۷۰ روستای جدید را در استان سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت را متصل کرده اند.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، شبکه ملی اطلاعات همچون طرح هایی است که می تواند روند اتصال روستاها به اینترنت را تسریع کند؛ ازاین رو یکی از مهم ترین اهداف این شبکه را میتوان برقراری عدالت اجتماعی با اتصال روستاها به اینترنت نام برد. با روی کار آمدن دولت سیزدهم، دسترسی روستاها به اینترنت مهم در صدر برنامه های مسؤلان در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.

در همین رابطه اخیرا عیسی زارع پور- وزیر ارتبطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در یک پیام رسان داخلی در رابطه با اقدامات انجام شده طی دو سال قبل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سیستان و بلوچستان اظهار نمود در این دو سال با اعتباری بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان، ضمن ۱۲۰۰ کیلومتر فیبرکشی، بیشتر از ۷۷۰ روستای جدید را در این استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل کرده ایم.

وی اضافه کرد: ان شاءالله تا آخر سال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان را متصل و پروژه فیبرنوری منازل را هم در این استان آغاز خواهیم کرد.

گفتنی است شبکه ملی اطلاعات از مهم ترین پروژه های وزارت ارتباطات به حساب می آید و طبق گفته مسؤلان در شروع دولت سیزدهم پیشرفت این شبکه ۲۳ درصد رشد داشته اما در حال حاضر این پیشرفت به ۶۰ درصد رسیده و مقرر است تا آخر سال این عدد به ۷۵ درصد برسد.

منبع:

5.0 / 5
276
1402/06/21
20:29:20
تگهای خبر: دولت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش