حوزه حمل ونقل در هفته ای كه گذشت،

از وعده افتتاح بزرگراه شیراز - اصفهان تا اختصاص راه آهن شلمچه - بصره به جابجایی مسافر

از وعده افتتاح بزرگراه شیراز - اصفهان تا اختصاص راه آهن شلمچه - بصره به جابجایی مسافر میزان سنج: وعده وزیر راه و شهرسازی در خصوص بهره بردازی از بزرگراه شیراز - اصفهان و اظهارات مسئولان عراقی به اختصاص راه آهن شلمچه - بصره به جابجایی مسافر، از مهم ترین رویدادهای حوزه حمل و نقل در هفته گذشته بود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، یکی از مهم ترین اخبار حوزه حمل و نقل در هفته ای که گذشت، وعده بهره برداری از بزرگراه ۲۳۰ کیلومتری شیراز-اصفهان در مهرماه سال جاری بود.
وعده هفته: بهره برداری از بزرگراه شیراز-اصفهان
بزرگراه شیراز- اصفهان از سال ۱۳۸۸ در دستور کار قرار گرفت و در صورتیکه با گذشت چند سال، بالاخره بتازگی تردد آزمایشی از بزرگراه شیراز - اصفهان شروع شده، با پایان اقدامات تکمیلی مربوط به ایمنی آزادراه، وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود که این پروژه در مهرماه بصورت رسمی افتتاح خواهد شد.
مهرداد بذرپاش به برخی از پروژه های قابل افتتاح در عرصه حمل و نقل طی روزهای آتی اشاره نمود و با بیان بهره برداری از بزرگراه ۲۳۰ کیلومتری اصفهان - شیراز در مسافرت رییس جمهوری به استان فارس اظهار داشت: تردد آزمایشی از این بزرگراه شروع شده اما این پروژه در مهرماه بصورت رسمی افتتاح خواهد شد.
اتمام حجت هفته: خط ریلی شلمچه - بصره
در یکی دیگر از مهم ترین اخبار حوزه حمل و نقل نیز از طرف مسئولان عراقی اعلام گردید که خط شلمچه - بصره تنها به جابه جایی مسافر اختصاص خواهد یافت و بنا نیست از آن بمنظور جابجایی بار استفاده تجاری شود.
با این وجود، کارشناسان معتقدند در صورتیکه این راه آهن که ایران و عراق را به یکدیگر متصل می کند، در درجه اول از نظر راه اندازی اهمیت دارد، گو اینکه در سالهای قبل به دلیلهای متعدد، ساخت و تکمیل آن بارها با وقفه مواجه بوده است.
هشدار هفته: لغو پروازهای ایران به آذربایجان و ارمنستان
بدنبال عملیات نظامی در منطقه قره باغ کوهستانی که مورد مناقشه بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان است، از روز سه شنبه سازمان هواپیمایی کشوری نوتامی (هشداری) در خصوص لغو پروازها بین ایران و کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان، صادر کرد. محمد محمدی بخش -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- بدنبال این خبر اعلام نمود که این کار با هدف حفظ ایمنی مسافران انجام شده است.
با توجه به این با گذشت چند ساعت از این هشدار و در صورتیکه ناآرامی ها در این منطقه فروکش کرده بود، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت که بدنبال اخباری در خصوص صلح و آتش بس، پروازهای بین ایران و دو کشور آذربایجان و ارمنستان از سر گرفته شده است.
پیگیری هفته: سواحل توسعه مکران
با تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه سواحل مکران به ویژه در سالهای قبل اقداماتی برای نیل به این هدف انجام شده است. در این جهت راستا سازمان بنادر و دریانوردی علاوه بر برنامه ریزی جهت توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، مقدمات لازم جهت ایجاد بندر بزرگ (مجتمع بندری مکران) در منطقه کوه مبارک را نیز در دستور کار خود قرار داده است.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در این خصوص توضیح داد: راه اندازی و بهره برداری از بندر بزرگ مکران در کنار سایر توسعه های صورت گرفته در سواحل مکران به سبب موقعیت ممتاز این منطقه در حمل و نقل دریایی ملی و بین المللی، در ایجاد توسعه پایدار و محرومیت زدایی و در نهایت توسعه اقتصاد دریامحور کشور نقش به سزایی خواهد داشت.
منبع:

5.0 / 5
273
1402/07/01
08:10:25
تگهای خبر: توسعه , سازمان , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش