سازمان حمایت اعلام كرد

مجوز قیمت علی الحساب خودرو های وارداتی را شورای رقابت صادر کرد

مجوز قیمت علی الحساب خودرو های وارداتی را شورای رقابت صادر کرد به گزارش میزان سنج، عرضه شش خودروی وارداتی برای متقاضیانی که در مرحله اول در اسفند ماه سال قبل ثبت نام کرده بودند، قیمت این خودرو ها هم تعیین شد که به دنبال آن بحث هایی پیرامون این مورد پیش آمد که «شورای رقابت در جریان قیمت علی الحساب خودرو های وارداتی نبوده است»؛ در این حوزه سازمان حمایت در اطلاعیه جدید خود اعلام نمود که قیمت علی الحساب خودرو های وارداتی با مجوز شورای رقابت تعیین شده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، از بامداد امروز (یکشنبه)، سامانه یکپارچه عرضه خودرو های وارداتی برای ثبت نام متقاضیان خودرو های وارداتی، به مدت سه روز تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز سه شنبه (۲۵ مهر ماه) جهت ثبت نام شش خودروی وارداتیِ عرضه شده با تعیین سه اولویت مورد نظر خود، بازگشایی شد.
در این مرحله از ثبت نام خودرو های وارداتی، آن دسته از متقاضیان خودرو های وارداتی که در مرحله اول ثبت نام کرده و اولویت آنها مشخص شده بود، امکان ثبت درخواست خودرویی دارند.
با بازگشایی سایت سامانه برای ثبت نام متقاضیان، قیمت علی الحساب خودرو ها برای واریز متقاضیان مشخص شد؛ به همین دلیل علاوه بر عناوینی که پیرامون قیمت بالای این خودرو ها باوجود وعده واردات خودرو های اقتصادی عنوان شد، این مساله نیز شنیده شد که ''شورای رقابت مدعی این شده است که در جریان قیمت علی الحساب خودرو های وارداتی نبوده است''
در این رابطه، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه ای ضمن رد این موضوع، تاکید کرده است که قیمت های علی الحساب اعلامی، محور شورای رقابت را دارد.
طبق اطلاعیه سازمان حمایت، مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، برمبنای مصوبه ۱۸ مهرماه کارگروه خودرو شورای رقابت مقرر شده است که با توجه به این که پروسه واردات خودرو های وارداتی در حال انجام می باشد و تعیین قیمت قطعی و انجام پروسه ثبت نام، مستلزم ارائه کلیه اسناد و مدارک ترخیص می شود و با توجه به زمانبر بودن این مساله و همین طور به جهت تنظیم بازار خودرو، قرار شد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به برآورد علی الحساب خودروهایی که وارد شده و مجوزهای لازم از قبیل استاندارد، محیط زیست و... را گرفتن کرده اند، در راستای اختصاص به افراد دارای اولویت در سامانه فروش اقدامات اجرائی لازم را با دریافت قسمتی از مبلغ علی الحساب اعلامی معمول کند.
همین طور تصمیم بر این شد که تعیین قیمت قطعی بعد از ارائه کلیه مستندات و تصویب شورای رقابت اجرائی و ملاک تصویه حساب با مشتری باشد.
به همین دلیل سازمان حمایت باتوجه به این مصوبه، مجوز اعلام قیمت های علی الحساب را کسب کرده و هیچگونه تخلفی در این رابطه صورت نگرفته است.
منبع:

5.0 / 5
192
1402/07/24
08:19:20
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش