در حاشیه جلسه هیات دولت

تامین كالای داخلی در دولت یازدهم

تامین كالای داخلی در دولت یازدهم میزان سنج: وزیر صنعت، معدن و تجارت با مطرح اینكه از سال های قبل از انقلاب در خدمت ملت و كشور بوده و به عنوان سربازی كوچك فعالیت كرده ام، اظهار داشت كماكان نیز تا جان در بدن دارم این وظیفه را ادامه خواهم داد و در خدمت بخش تولید خواهم بود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، محمدرضا نعمت زاده صبح امروز (یكشنبه) در حاشیه آخرین جلسه هیئت دولت یازدهم در جمع خبرنگاران با بیان اینكه به دلیل همكاری همواره همه مسئولان در دوران حضور در وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم واقعا با مشكل خاصی مواجه نبودیم، اظهار كرد: در ابتدای دولت یازدهم، اصلاح وضع صنعت بسیار مشكل بود و با آشفتگی و ركود فراوانی در این حوزه مواجه بودیم.
وی ادامه داد: در حوزه صنعت با رشد منفی مواجه بودیم اما با مساعدت و كمك همه و صبر و حوصله ای كه صنعتگران، كار آفرینان و دست اندركاران داشتند توانستیم وضع صنعت را از رشد منفی ۱۰.۵ درصد به رشد بالای ۱۰ درصد برسانیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینكه امیدوارم مسئولان مربوطه همواره موفق باشند، خاطر نشان كرد: خوشبختانه من حتی از سالهای قبل از انقلاب در خدمت ملت وكشور بوده ام وبه عنوان سرباز كوچك فعالیت كرده ام . كماكان نیز تا جان در بدن دارم این وظیفه را ادامه خواهم داد و در خدمت بخش تولید خواهم بود.
نعمت زاده با تاكید بر لزوم توجه به تولید داخل و مصرف كالای داخلی گفت: توجه به تولید داخل و مصرف كالای داخلی همواره هم مورد تاكید مقام معظم رهبری و همه مسئولان بوده و هم یك حكم عقلی محسوب می شود. امیدوارم همه در این زمینه مشاركت كنند تا كشور ما روزی به كشور مقتدر صنعتی فنی و علمی تبدیل شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه صحبت های خود به بیان اولویت حمایت از تولید در دولت دوازدهم پرداخت و گفت: اولویت حمایت از بخش صنعت ، معدن و تجارت در زمینه های مختلف متفاوت است. در همین راستا در زمینه صنعت و معدن حمایت منطقی از تولید داخل و اشتغال و جوانان به عنوان اولویت های این بخش محسوب می شود.
وی ادامه داد: در بخش تجارت نیز باید به موضوع صادرات به ویژه برطرف كردن موانع موجود در روابط بانكی و سیاسی در سطح بین الملل توجه شود. امیدواریم دولت بتواند موانع پیش رو را برطرف كند تا تجار بتوانند كار كنند.
نعمت زاده تاكید كرد: تامین كالای داخلی كه در دولت یازدهم به وفور انجام شد باید در دولت بعدی با كیفیت و رقابت پذیری بیشتر ادامه پیدا كند. همچنین باید رسوخ فناوری های نوین به صنعت صورت بگیرد و تا جایی كه میتوانیم صنایع را دانش بنیان كنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم در پایان در پاسخ پرسشی درباره سمت بعدی خود، موضوع مدیرعاملی در شستا را تایید نكرد.

 

5.0 / 5
5846
1396/05/22
20:41:36
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش