استفاده از پست های فیس بوک و اینستاگرام برای هوش مصنوعی متا

استفاده از پست های فیس بوک و اینستاگرام برای هوش مصنوعی متا به گزارش میزان سنج، شرکت «متا پلتفرم» می خواهد استفاده از محتوای شبکه اجتماعی از اروپا را برای آموزش مدلهای هوش مصنوعی مولد خود آغاز کند.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، شرکت «متا پلتفرم» در یک پست وبلاگ اعلام نمود: «متا»، مدلهای زبانی بزرگ «لاما» (Llama) را با استفاده از محتوایی که افراد در اتحادیه اروپا به صورت عمومی در پلت فرم هایی نظیر فیسبوک و اینستاگرام به اشتراک گذاشته اند، آموزش خواهد داد.

با وجود رفتار محتاطانه به علت قوانین سختگیرانه حریم خصوصی و شفافیت اتحادیه اروپا، به نظر می آید با این اقدام، رویکرد شرکت «متا» در اروپا در مورد شیوه استفاده از داده ها برای آموزش مدلهای هوش مصنوعی، با سایر نقاط جهان همسو می شود.

مدیر ارشد سیاستگذاری «متا» در مصاحبه ای در سپتامبر، به رویترز گفته بود این شرکت از پست های عمومی فیسبوک و اینستاگرام برای آموزش مدلهای لاما خود استفاده می نماید، در حالیکه پست های خصوصی و پیام هایی که کاربران فقط با دوستان خود به اشتراک گذاشته اند، مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

وی در آن زمان به رویترز اظهار داشته بود: از آوریل که شرکت انتشار جدید ترین نسخه های «لاما» را آغاز خواهد کرد، شرکت «متا» هنوز روی شیوه درست برای انجام این کار در اروپا، مشغول کار بود.

این غول شبکه اجتماعی آمریکایی ماه گذشته اعلام نمود: به کاربران فیسبوک و اینستاگرام در منطقه اروپا و انگلیس، در رابطه با نحوه ی استفاده از اطلاعات عمومی به اشتراک گذاشته شده در سرویسهای شرکت «متا» برای توسعه و بهبود هوش مصنوعی، اطلاع رسانی می کند.

بر اساس گزارش رویترز، گروه NYOB، با تنظیم شکایتی، ضد این اقدام شرکت «متا» در کشورهای سراسر اروپا اقدام نموده است و می گوید این اطلاع رسانی، کافی نیست چونکه مقررات اتحادیه اروپا، کسب موافقت صریح از کاربران را الزامی می کند.

منبع:

5.0 / 5
94
1403/03/22
10:54:53
تگهای خبر: آموزش , توسعه , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش