چرا فروش دلار و سكه محدود شد؟

چرا فروش دلار و سكه محدود شد؟ میزان سنج: محمدكشتی آرای از كم شدن عرضه انواع سكه در بازار اطلاع داد و اظهار داشت: واحدهای فروش به علت نداشتن موجودی كافی، ترجیح می دهند از فروش خودداری كنند و ممكن است روی تابلوها یك قیمت ظاهری اعلام شود اما در نهایت خرید و فروش در بازار كم رخ می دهد.


این عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: تقاضا بیش از عرضه بوده و برهمین اساس بازار سكه حالت حبابی پیدا كرده است.

وی با تاكید بر اینكه این اتفاق به علت نبود تعادل میان عرضه و تقاضا رخ داده متذكر شد كه با عنایت به این كه در ایام پایانی سال تقاضا بالاست و در عرضه ارز هم نوساناتی وجود دارد، شاهد چنین وضعیتی در بازار طلا هستیم.

كشتی آرای با تاكید بر این كه در خرید و فروش طلای گرمی هیچ مشكلی وجود ندارد، اظهار نمود: بیشترین بحثی كه اكنون وجود دارد، مربوط به سكه و ارز می شود، چون كه این اقلام معمولا حالت سرمایه گذاری دارند اما طلای زینتی بیشتر حالت مصرفی دارد.

این عضو هیات رییسه اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: اكنون عرضه سكه با استفاده از بانك مركزی و در یك شعبه خاص صورت می گیرد اما زمانی كه برای مردم این امكان وجود نداشته باشد كه مسافت طولانی را برای رسیدن به بانك كارگشایی طی كنند، برای خرید سكه به سراغ واحدهای سطح شهر می آیند. اكنون طلافروشی ها در نهایت بسته های ۲۰، ۵۰ یا ۱۰۰ تایی سكه را تحویل می گیرند و طبیعی است كه برای فروش آن با محدودیت هایی مواجه باشند. برهمین اساس در فروش سكه موجودی كافی نداشته یا در صورت داشتن موجودی، ترجیح می دهند از فروش خودداری كنند تا در ایام آتی عقب افتادگی كمتری داشته باشند. در این میان باآنكه ممكن است روی تابلوها یك قیمت ظاهری اعلام شود اما در نهایت خرید و فروش در این بازار كم رخ می دهد.

وی قیمت اعلام شده سكه در روز جاری را یك میلیون و ۵۴۰ هزار تومان عنوان نمود و اظهار داشت: تقاضا برای خرید ربع سكه و نیم سكه به مراتب بیشتر است و فروش این نوع سكه ها هم به سختی صورت می گیرد.

كشتی آرای ادامه داد: قیمت نیم سكه ۷۵۷ هزار تومان و قیمت ربع سكه ۴۴۸ هزار تومان روی تابلوهای طلافروشی ها اعلام می گردد اما همان گونه كه اشاره شد، فروش كمتر صورت می گیرد.

وی قیمت سكه های گرمی را هم حدود ۳۱۲ هزار تومان اعلام نمود و اظهار داشت: این نوع سكه در بازار موجود است.
5.0 / 5
4543
1396/12/08
22:40:12
تگهای خبر: بازار , بانك , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش